Gjest .-L-. Skrevet 19. mai 2012 #1 Skrevet 19. mai 2012 Etter at Molde vant serien i fjor så er det klart at Solkjær har gjort seg bemerket som manager. At han har gått managerskole under selveste Fergie gjør jo ikke akuratt cven hans dårlig heller. Alle forstår vel at han vil til en stor klubb i utlandet hvor målet sikkert er Uefa cupen eller Championsleague. Uansett, når han kom til Molde fikk jo han skikkelig god lønnsavtale og han fikk masse midler å rutte med. De brukte han godt, men Røkke forventet sikkert noe lojalitet fra Solkjær ettersom Røkke og (Rune something(han som kjørte speed boat) ga han penger til spillerkjøp. Nå har Solkjær flørtet med Aston Villa og Røkke er pissed for at Solkjær ikke bøyer seg etter han. Slik jeg forstod det kom Røkke med denne utalelsen: - For meg har det vært viktig å være en del av «fellesskapet Molde FK», hvor ingen enkeltindivider går foran klubben. Jeg vil takke sponsorer, spillere, støtteapparat, supportere, frivillige og økonomiske bidragsytere for et godt samarbeid. Fakta er at Røkke trakker seg ned i salaten med dette. Han velger å trekke selskapet sitt ut som sponsor, fordi 1 trener velger å gå egne veier. Felleskapet han snakker om blir straffet pga av en enkelt person og fordi Røkke sitt ego har blitt såret. Hvor er felleskapet i det? Et felleskap skal stå sammen i vanskelige tider, ikke slå seg vrang fordi 1 person ikke gjør som man vil. Røkke snakker om felleskap som om det er Solkjær som ødelegger det, men fakta er at han nå ødelegger mer enn Solkjær.
AnonymBruker Skrevet 19. mai 2012 #3 Skrevet 19. mai 2012 Det har alltid ligget i kortene at Solskjær skal videre. Molde har vært et ledd i hans "læretid" som trener, nå er det England igjen og det er vel ikke bare jeg som har tenkt tanken at hans mening er å overta etter Ferguson i United.
Gjest Wolfmoon Skrevet 19. mai 2012 #4 Skrevet 19. mai 2012 Akkurat det samme tenkte jeg når jeg hørte saken i går. Snakk om å virkelig ikke stå for de verdier selv, som man vil at andre skal ha, i forhold til klubben
Minsten Skrevet 19. mai 2012 #5 Skrevet 19. mai 2012 (endret) Helt enig med deg. Denne oppførselen fra Røkke er rett og slett barnslig. Nå er ikke jeg akkurat molde supporter med vet du hva.. Denne tok kaka. Og selvfølgelig hadde vell alle vært interresert i et jobbtilbud fra en annen klubb,dersom det gav deg høyere inntekt?? Det er jo sånn fotballen har blitt.. Og disse spørsmålene det er snakk om at solskjær ikke hadde gitt svar på, gikk gjennom en mellommann og det på 17mai.. Ja Røkke, du forventer at alle skal være der når du ønsker og trenger det. Men jeg er sikker på at du ikke alltid har gjort det samme for alle andre.. Stå på Solskjær. Samme hva du gjør så er det mange som støtter deg!!! Og dessuten tror jeg at Solskjær blir i Molde uansett jeg Endret 19. mai 2012 av Minsten
Gjest .-L-. Skrevet 19. mai 2012 #6 Skrevet 19. mai 2012 Helt enig med deg. Denne oppførselen fra Røkke er rett og slett barnslig. Nå er ikke jeg akkurat molde supporter med vet du hva.. Denne tok kaka. Og selvfølgelig hadde vell alle vært interresert i et jobbtilbud fra en annen klubb,dersom det gav deg høyere inntekt?? Det er jo sånn fotballen har blitt.. Og disse spørsmålene det er snakk om at solskjær ikke hadde gitt svar på, gikk gjennom en mellommann og det på 17mai.. Ja Røkke, du forventer at alle skal være der når du ønsker og trenger det. Men jeg er sikker på at du ikke alltid har gjort det samme for alle andre.. Stå på Solskjær. Samme hva du gjør så er det mange som støtter deg!!! Og dessuten tror jeg at Solskjær blir i Molde uansett jeg Heia Solkjær og Solbakken! Håper dere får ta over en klubb i Premier league!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå