Gjest Lizbet Skrevet 29. januar 2004 #1 Skrevet 29. januar 2004 Ser på bøkene på bla bokkilden at noen er heftet og noen er paperback. Hva er egentlig forskjellen??
Birgitte Skrevet 29. januar 2004 #2 Skrevet 29. januar 2004 Jeg tror ikke det er noen forskjell. Kanskje bare forlagene som har ulik terminologi?
Gjest Starya Skrevet 29. januar 2004 #3 Skrevet 29. januar 2004 Jeg lurte på det samme, jeg. Jeg har kjøpt to bøker som var "heftet", og jeg kan ikke se forskjell på de og vanlige "paperback" bøker. Så da er det vel bare den norske kontra den engelske betegnelsen? (Det falt meg ikke inn tidligere at "paperback" ikke er et norsk ord..
Arkana Skrevet 29. januar 2004 #4 Skrevet 29. januar 2004 Som Starya sier, det er bare den norske betegnelsen på "paperback". :blunke: Forresten Starya, hvem er det du har som avatar? Tenker på Marilyn Manson, men stemmer det?
Saga Skrevet 29. januar 2004 #6 Skrevet 29. januar 2004 Hefter er som regel mindre i størrelse enn paperback. Hefter bruker billigere papir enn paperback.
Gjest Starya Skrevet 29. januar 2004 #7 Skrevet 29. januar 2004 Ja, når du sier det så er disse bøkene (irriterende) små. Tenkte ikke det var en sammenheng siden det er av samme forfatter og slikt.
Crazee Skrevet 29. januar 2004 #8 Skrevet 29. januar 2004 Forskjellen ligg i innbindinga, og kva som blir valt kjem an på kor mykje papir det er snakk om; det er grenser for kor mykje papir du kan bretta og hefta saman, og over den grensa blir det limt i staden.
Fakse Skrevet 30. januar 2004 #9 Skrevet 30. januar 2004 Veldig kjekkt med heftede bøker når man skal reiser. Små og lette(siden dårligere papir)! :D
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå