Lilypond Skrevet 12. mai 2012 #1 Skrevet 12. mai 2012 Hei, er i London nå og reisefølget mitt vil vi skal besøke London Dungeon imorgen. Jeg er derimot livredd, spesielt etter å ha besøkt Madame Tussauds og SCREAM i skrekkjelleren der, den skulle delen med skuespillere i. Har aldri vært så redd før som jeg var der inne og var i tårer innen vi kom ut derfra, og det var mellom vennene mine og hele greia varer vel en 5min. Er det noen som har vært i London Dungeon og kan fortelle meg hva det går ut på? Jeg vil gjerne være litt forberedt... Er det like skummelt som den biten hos Madame Tussauds? Ser fra wikipedia at det er en asylum bit som virker som mye av samme greia... Er det andre biter som er tilsvarende skumle? Og stemmer bitene om tvungen publikumdeltakelse?
Kjetil E Skrevet 12. mai 2012 #2 Skrevet 12. mai 2012 Hei, er i London nå og reisefølget mitt vil vi skal besøke London Dungeon imorgen. Jeg er derimot livredd, spesielt etter å ha besøkt Madame Tussauds og SCREAM i skrekkjelleren der, den skulle delen med skuespillere i. Har aldri vært så redd før som jeg var der inne og var i tårer innen vi kom ut derfra, og det var mellom vennene mine og hele greia varer vel en 5min. Er det noen som har vært i London Dungeon og kan fortelle meg hva det går ut på? Jeg vil gjerne være litt forberedt... Er det like skummelt som den biten hos Madame Tussauds? Ser fra wikipedia at det er en asylum bit som virker som mye av samme greia... Er det andre biter som er tilsvarende skumle? Og stemmer bitene om tvungen publikumdeltakelse? Er ikke veldig skummel, var faktisk langt skumlere og bedre for 20 år siden. Idag synes jeg det er blitt litt mye tivoli for min del. Da det idag er mest teater med ikke spesielt skumle skuespillere. Samt en båttur. Før så var det veldig mye blodige utstillinger blodryppende så det holdt. Dette er det litt for lite av idag, synes nå jeg.
AnonymBruker Skrevet 12. mai 2012 #3 Skrevet 12. mai 2012 Jeg har bare vært i Edinburgh Dungeons, men regner med det er noe lignende. Og det syntes jeg faktisk var litt ekkelt. Er vel det som er meningen, riktignok. Men syntes det var ubehagelig med ganske påtrengende skuespillere. Jeg ville ikke dratt dit igjen. Du må jo heller ikke gå selv om resten av reisefølget ditt vil.
MissStiles Skrevet 13. mai 2012 #4 Skrevet 13. mai 2012 Det samme har jeg også lurt på. Aldri turt å gå inn der. Heller ikke gått gjennom Scream delen på Madame Tussauds.
Silfen Skrevet 13. mai 2012 #5 Skrevet 13. mai 2012 Jeg var der for lenge siden, sånn omtrentlig 14 år. Da var den ikke spesielt skummel, bortsett fra at Døden stalket meg siden jeg kvepper så lett.
AnonymBruker Skrevet 13. mai 2012 #6 Skrevet 13. mai 2012 Det ekleste på London Dungeon var speilrommet... Fikk fullstendig panikk av å gå rundt i ring i en mørk labyrint dekket av speil! Men vi hadde jo latterkrampe samtidig, så det var ikke sååå ille... Hehe.
AnonymBruker Skrevet 13. mai 2012 #7 Skrevet 13. mai 2012 Jeg var der for for noen år siden og må egentlig si jeg ble litt skuffet, hadde forventet at det skulle være mye skumlere. Men det var også et par ting jeg hylte høyt av altså.. :gjeiper: Det aller skumleste var nok Sweeney Todd avdeling og en sånn slags mini spaceshot-greie, rett og slett bare fordi det var helt sinnsyke skvette-effekter der - men heldigvis gikk en ikke rundt omkring der man skvatt mest, man satt trygt nede i en stol. Man følger en skuespillerguide hele turen og så vidt jeg husker var det ikke noe levende skumle greier som kunne snike seg opp bak deg. Men publikumdeltakelse var det vertfall èn plass, jeg husker ikke om det var flere.. Men husker også at det ikke var noe skummelt de skulle være med på altså, husker det var en rettsak der èn ble valgt ut til å sitte i vitneboksen eller noe sånt :gjeiper:
AnonymBruker Skrevet 13. mai 2012 #8 Skrevet 13. mai 2012 Det ekleste på London Dungeon var speilrommet... Fikk fullstendig panikk av å gå rundt i ring i en mørk labyrint dekket av speil! Men vi hadde jo latterkrampe samtidig, så det var ikke sååå ille... Hehe. Det syntes jeg også var ekkelt. Jeg ble gående der alene da da andre fant fram, og trodde ikke jeg skulle komme ut igjen. Begynte å lure på hvor lenge de lar folk gå rundt før de slippes ut. Jeg ble også plukket ut til vitneboksen, syntes det verste var å stå til spott og spe foran alle, ikke at jeg ble dømt til døden. :gjeiper: Ellers var det en fyr som hoppet skrikende ut av en likkiste, og en ekkel type som klådde på meg og var så nær at spyttet hans regnet over meg. Frister ikke til gjentagelse, mer ekkelt enn moro.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå