AnonymBruker Skrevet 11. mai 2012 #1 Skrevet 11. mai 2012 Hei! Jeg vurderer å søke på årsstudium i engelsk, men er litt usikker på vanskelighetsgraden. Fikk fem i både muntlig og skriftlig på vgs, men det er jo 7 år siden. Har ikke brukt språket etterpå. Tror egentlig jeg er mest rusten, men håper å høre fra noen andre her.
Anglofil Skrevet 11. mai 2012 #3 Skrevet 11. mai 2012 Kommer an på emnene. F.eks så synes jeg grammatikken var vanskelig fordi det ikke er derfor jeg studerer engelsk, jeg kan egentlig ikke fordra grammatikk, men litteraturbiten er enkel for min del. Men jeg synes engelsk egentlig er veldig greit å studere, men jeg elsker engelsk. Tar nå en mastergrad i engelsk og trives godt, selv om nivået er en del høyere enn bachelor. Mvh Yvonne
Chocoholic Skrevet 11. mai 2012 #4 Skrevet 11. mai 2012 Fagene varierer fra år til år, men det er egentlig bare vanlig undervisning i engelsk litteratur og språk og at det foregår på engelsk - hadde noen jeg studerte med som ble sure over at pensum og undervisning var på engelsk . Men ja, det er ikke vanskelig. Det krever litt pugging som alle språk fordi man lærer det mer i detalj, men det er absolutt overkommelig og faktisk ganske så gøy
AnonymBruker Skrevet 11. mai 2012 #5 Skrevet 11. mai 2012 Har studert språk tidligere, så grammatikken har jeg heldigvis inne.
Anglofil Skrevet 11. mai 2012 #6 Skrevet 11. mai 2012 (endret) Fagene varierer fra år til år, men det er egentlig bare vanlig undervisning i engelsk litteratur og språk og at det foregår på engelsk - hadde noen jeg studerte med som ble sure over at pensum og undervisning var på engelsk . Men ja, det er ikke vanskelig. Det krever litt pugging som alle språk fordi man lærer det mer i detalj, men det er absolutt overkommelig og faktisk ganske så gøy Kommer jo helt an på hvor du studerer da. På UiO virker det som det er et større utvalg, mens der jeg har studert har ikke fagene variert spesielt mye, alle må gjennom mye av det samme, og det er kun et fåtall fag man faktisk kan velge selv. Derfor er det en del som har slitt med motivasjon, rett og slett fordi man må ta emner man egentlig ikke ønsker å ta. Mvh Yvonne Endret 11. mai 2012 av Yvonne
Silfen Skrevet 11. mai 2012 #7 Skrevet 11. mai 2012 Jeg har tatt dette på Stord. Vi hadde 4 emner; litteratur, britisk og amerikansk samfunn/historie, grammatikk og fonetikk og så et eller annet som gikk på læring med tanke på undervisning og sånt. Jeg slet med grammatikken. Det gjør jeg på norsk også. Dvs. at jeg skriver ganske korrekt, men jeg evner ikke å forklare hvorfor jeg skriver som jeg gjør. Litteratur og samfunn var utrolig enkelt, sammen med den som jeg ikke husker navnet på. Fonetikken er helt grei.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå