Gjest gjest1 Skrevet 28. januar 2004 #1 Skrevet 28. januar 2004 Er det nokon som veit korleis ein lagar dette?? Altså vanleg gele med sprit i? Er det berre å bytte ut noko av vatnet med alkohol, eller må det meir omfattande triks til? Nokon som har forslag til kva mat/kaker det passar å servere på fest der det blir drukke alkohol? Skal ha bursdagsselskap
Gjest Madley Skrevet 28. januar 2004 #2 Skrevet 28. januar 2004 Spritgele er sikkerstikk om du vil bli dårlig... Men det er bare å smake til geleen mens du lager den til den blir sterk nok. Gryterett og loff er grei festmat. (på papptallerkner)
Gjest gjest1 Skrevet 28. januar 2004 #3 Skrevet 28. januar 2004 Blir ein dårleg av det, seier du? Hmm.. Kanskje eg berre skal lage vanleg gele då.. Hehe.. Kva med kaker? Ostekake, sjokoladekake??
bluebird Skrevet 28. januar 2004 #4 Skrevet 28. januar 2004 Kva med kaker? Ostekake' date=' sjokoladekake??[/quote'] Jatakk. :D
Emy Skrevet 28. januar 2004 #5 Skrevet 28. januar 2004 Sprit-gele Garantert. Var på en fest for mange år tilbake og det sier jeg Det er IKKE å annbefale :blunke:
Tigris Skrevet 28. januar 2004 #6 Skrevet 28. januar 2004 Hadde sånn gele på nyttår, ble en stor suksess hos oss iallfall. Ingen som ble dårlige heller. Det er vel bare å ikke lage den så sterk.
Emy Skrevet 28. januar 2004 #7 Skrevet 28. januar 2004 Hadde sånn gele på nyttår, ble en stor suksess hos oss iallfall. Ingen som ble dårlige heller. Det er vel bare å ikke lage den så sterk. Var ikke sånn ment...kan legge til at den gangen var gjennomsnittsalderen på festdeltakerne 18 år :blunke:
Gjest gjesta Skrevet 28. januar 2004 #8 Skrevet 28. januar 2004 Du bytter ut noe av vannet med sprit, så får du sprit gele. Smaker for jævlig, men litt artig å se de som tror det er en vanlig drink - og så prøver de å drikke.
BlaBla Skrevet 29. januar 2004 #10 Skrevet 29. januar 2004 Sprit-gele synes jeg er kjempegodt. Jeg er 24 år. Jeg vet at man skal bytte ut noe av vannet med sprit. Men mengden vet jeg dessverre ikke. Så nesten fifty fifty. Kanskje en skje ekstra med vann for blir det for mye vil den vel ikke bli stiv.
Rufus Skrevet 29. januar 2004 #11 Skrevet 29. januar 2004 Sprit-gele synes jeg er kjempegodt. Jeg er 24 år. :enig_animasjon: ...og jeg er enda eldre...ikke blir jeg syk heller...
~BATgirl~ Skrevet 29. januar 2004 #12 Skrevet 29. januar 2004 Geleen blir stiv selv om du tar for lite vann... det vet jeg, for da jeg var 17, laget jeg gele uten vann, istedet brukte jeg 80 % hjemmebrent, og bare det. hehe, DEN ble jeg dårlig av Men forrige gang jeg lagde det brukte jeg 50/50 vann/vodka, og da ble det veldig bra! Lag den i små plastbegre, gjerne lagvis med tre forskjellige farger. mmmmm
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå