Gjest VilleMille Skrevet 4. mai 2012 #1 Skrevet 4. mai 2012 Jeg har en freia melkesjokolade sykkel, og planlegger å selge den, siden jeg allerede har en god og fin sykkel. Jeg bare lurer på om det er noen som vet verdien av denne sykkelen? Jeg vet ikke om man får kjøpt disse i butikk. Er de av den grunn mer verdifulle? Jeg har null peiling på sykkler, og jeg vet ikke om denne typen sykkel er noe folk vil betale mye for..
AnonymBruker Skrevet 5. mai 2012 #2 Skrevet 5. mai 2012 Artig sykkel! Fant tre Finn-annonser med denne sykkelen: http://www.finn.no/finn/torget/tilsalgs/annonse?finnkode=33576411 kr 5000 (ekstra frontlykt, ser ikke ut til å være solgt) http://www.finn.no/finn/torget/tilsalgs/annonse?finnkode=33952736 kr 3500 (solgt) http://www.finn.no/finn/torget/tilsalgs/annonse?finnkode=34329877 kr 3900 (solgt) Dette gir kanskje en pekepinn på hva den er verdt. Det ser ut til at Merdia har laget den, men jeg kan ikke finne en tilsvarende modell med plain lakk på deres hjemmesider.
Gjest VilleMille Skrevet 5. mai 2012 #3 Skrevet 5. mai 2012 Tusen takk! Det hjalp en god del Jeg tror disse sykklene bare går an å vinne via freia. Mener de har en butikk der du får kjøpt mye av freia sine produkter, men jeg tror ikke sykkelen er til salgs der.
Wiggins Skrevet 7. mai 2012 #4 Skrevet 7. mai 2012 Tusen takk! Det hjalp en god del Jeg tror disse sykklene bare går an å vinne via freia. Mener de har en butikk der du får kjøpt mye av freia sine produkter, men jeg tror ikke sykkelen er til salgs der. Bildet hjelper ikke så mye, jeg kan ikke se spesifikasjonene på komponentene der. Hvis du lister opp følgende så kan jeg (og andre) gi deg en god pekepinn om hva du håpe å få for den: - Framre girveksler - Bakre girveksler (disse er sannsynligvis av merket Shimano, spørsmålet er hvilken Shimano-modell) - Forbrems - Bakbrems - Felger/hjul (også her: Både merke og modellnavn/nummer) - Krank (se hva det står på pedalene)
Gjest VilleMille Skrevet 9. mai 2012 #5 Skrevet 9. mai 2012 Som sagt ,jeg har null peiling på sykkel, så nå lister jeg opp alt jeg kom over av tekst på det du spurte om. - Framre girveksler : Den hadde bare gir på høyre side av styret, og av det jeg kunne se så var det bakre girveksler. Sykkelen har 7 gir og merket er Merida, har refleks på styret og refleks bak under setet om det hjelper på noe som helst måte. - Bakre girveksler (disse er sannsynligvis av merket Shimano, spørsmålet er hvilken Shimano-modell): Det står på en stang ved bakhjulet "Shimano equipped aliminum" og på selve giret oppe på høyreside av styret står det "Sram sx4". - Forbrems : Tektro TKML385 - Bakbrems : Tektro TKML385 - Felger/hjul (også her: Både merke og modellnavn/nummer): På hjulet sto det "Kenda nylon (57-559) 26 x 2.125 K1008A-001. På felgene : der står det et lite imprint med et lite tegn først som jeg ikke greier å tyde. Det er sirkelformet. Der står det HJC26" x175. - Krank (se hva det står på pedalene) Tusen takk på forhånd
Wiggins Skrevet 9. mai 2012 #6 Skrevet 9. mai 2012 - Framre girveksler : Den hadde bare gir på høyre side av styret, og av det jeg kunne se så var det bakre girveksler. Sykkelen har 7 gir og merket er Merida, har refleks på styret og refleks bak under setet om det hjelper på noe som helst måte. Giret er nok ikke produsert av Merida, Merida lager bare rammer. At det er 7-delt kasett bak (altså 7 gir) tyder på at det er en litt gammeldags og billig løsning som ikke er å anbefale til folk som veier mer enn ca. 65 kg. Hvis en godt voksen mann hadde brukt denne sykkelen ville bakhjulet bli skeivt i løpet av noen måneder. - Bakre girveksler (disse er sannsynligvis av merket Shimano, spørsmålet er hvilken Shimano-modell): Det står på en stang ved bakhjulet "Shimano equipped aliminum" og på selve giret oppe på høyreside av styret står det "Sram sx4". SRAM er en annen produsent enn Shimano. Både SRAM og Shimano lager alt fra highend-produkter til mer enkle saker. Jeg finner faktisk ikke sx4 på nettsidene til SRAM, så det kan vel tyde på at det ikke er noen toppmodell akkurat. Alt i alt virker denne sykkelen som om den ikke har de aller billigste komponentene, men kanskje de nest billigste. Om den er noe mer verdt fordi det er en spesiell Freia-modell avhenger jo av om noen etterspør slikt. Det er vel mer trolig at det kan komme på sikt. Jeg tror ikke du kan forvente noen enorm sum for denne sykkelen. At den er helt ny og ubrukt trekker jo opp, men på den annen side så er ikke du en sykkelforretning. Kjøper man hos en sykkelforretning så får man garanti og som regel service etter et par måneder. Du kan jo prøve å legge den ut for 2500 og se om noen ringer.
Gjest VilleMille Skrevet 9. mai 2012 #7 Skrevet 9. mai 2012 Jeg mente ikke at giret er av merket Merida, men at sykkelen er av merket Merida. Jeg ordla meg litt feil der ser jeg. Når jeg tar en liten ekstra titt så ser jeg at det er drevet som er av shimano (hvis det kan stemme?) og da er selve gira av SRAM da? Jaja, samma det. Kan umulig ha noe stor betydning i prisen uansett. Tusen takk! Nå fikk jeg jo en sånn ca sum på verdien, så da er det jo enklere å finne ut hvor mye jeg evt. kan ta for den, eller prøve å få for den, når jeg legger den ut. Jeg setter stor pris på at du/dere tok dere tid til å svare meg på mine sykkel spørsmål
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå