Gå til innhold

Farge til barnerom


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Skal pusse opp et rom som skal bli barnerom til en gutt. Rommet har skråtak,rommet er 14 kvadrat, hadde tenkt å male det hvitt, men syns det blir så kjedelig. Noen som har en farge å anbefale som kan bli fint på et gutterom. Og som passe fra nyfødt og oppover (slik at det ikke må males på nytt om noen år allerede)

Tips mottas med takk :)

Skrevet

Selv vurderer vi grønt :)

Skrevet

Du kan jo ta en veeldig lyseblå farge for eksempel. Eller male farge på detaljer, som vinduskarm osv? :)

Skrevet

Og vi gikk for grønt! Rettere sagt fargen Vårluft fra Jotun Sens.

Den er så fin, sval og delikat, perfekt for barnerommet :)

Skrevet

Male 3 vegger hvite og en grønn eller gul?

Skrevet

Lurer på det samme så henger meg på her.

I mitt tilfelle er det bare en vegg som er hel, det blir vell finest å male den i den med farge...eller :-)

Skrevet

Mal to vegger blå og to vegger grønn. Det blir kjempefint.

Skrevet

Her kommer gutterommet (baby) til å bli tapetsert i en eller annen gråtone. Det går til mer eller mindre alt, også får vi heller supplere med noen farger på resten av interiøret. :)

Skrevet

Barnerommet hadde allerede beige tapet. Vi valgte å beholde den. Har mye farge, hovedsakelig blått og grønt, på gardiner, seng, kommode og andre detaljer på rommet.

Er absolutt ikke fargeløst og kjedelig selv om veggene er litt intetsigende. Lettere å bytte ut når han blir større og liker adre farger/ temaer.

Gjest AnneShirley
Skrevet

Vi har valt tre vegger i hvitt og en med fototapet (nå traktorer, så jeg antar vi må male over eller bytte ut fototapetet når han blir eldre).

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...