Gå til innhold

Strikke pannebånd


Anbefalte innlegg

Gjest Kvikklunsj
Skrevet

Barna mine trenger nye pannebånd, så tenkte jeg kunne strikke noen. Mine strikkeferdigheter er ikke noe å skryte av, jeg kan rett og vrang ;-)

Hvor mange masker legger jeg opp for å lage et enkelt og ensfarget pannebånd? 15 kanskje?

Noen som kan komme med tips til hvordan jeg kan strikke disse? :-) Prøvd å søke etter oppskrifter men må ha inn ting som har med strikking å gjøre med teskje ;-) på forhånd takk!! :-)

Skrevet (endret)

Antall masker spørs jo litt på hvilket garn og hvilke pinner du bruker.

Du kan jo kanskje se på dette mønsteret? Helt enkel og kun med rett og vrang ;) Akkurat denne kaller de jo tubelue, men det er jo bare å avslutte når man har kommet til ønsket lengde!

Ellers er det jo bare å prøve! Du kan helt sikkert legge opp 15-20 masker og strikke noen cm for så å teste på barna. 1 rett, 1 vrang og motsatt på baksiden til du har ønsket lengde for så å sy sammen bak.

Har aldri laget til barn selv, men har strikket dette til meg og liker det veldig godt :)

Endret av Tinelise

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...