Lyra Skrevet 2. mai 2012 #1 Skrevet 2. mai 2012 Ett ord beskriver lokalet vårt godt: furu. Det er heller ikke noe fint område utenfor lokalet. Hadde det vært teit å henge opp et laken eller noe lignende ett eller annet sted så vi har et sted å ta bilder? Tenker da på de obligatoriske bildene "alle" tar, brud med foreldre, brudgom med søsken osv. Evt så er det veldig fint rundt kirka og det er ikke vielse etter oss så vi kunne tatt dem der, men vi skal jo til fotografen etter kirka også. Hva syns dere?
Gjest Tekola Skrevet 2. mai 2012 #2 Skrevet 2. mai 2012 Jeg synes sånne bilder blir aller finest med det naturlige lyset du får ute. Innendørs kan det fort bli et ekkelt lys, for ikke å snakke om vanskeligheten med å skulle unngå skygger! Så dere bør absolutt ta bilder i området rundt kirken, om det er mulig!
Amens Skrevet 2. mai 2012 #3 Skrevet 2. mai 2012 Tror det blir bedre om dere prøver å få tatt bilder rundt vielses lokalet om det er litt bedre. Ofte har kirker ett ganske flott lys på gunn av alle vinduene. Men det er mulig å henge opp laken, men pass på at lakenet er rent og ikke er for krøllete.
CathFoto Skrevet 2. mai 2012 #4 Skrevet 2. mai 2012 Ta bildene ute, det blir fort dunkelt lys inne i et furulokale og om du da ikke har en fotokyndig til å ta bildene blir det fort mørkt, slagskygger og kjipt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå