Gjest Aria. Skrevet 1. mai 2012 #1 Skrevet 1. mai 2012 ikke til å trene... Hvor finner dere motivasjon til å trene? Jeg skulle så gjerne ha strammet opp litt. Er super flink, og veldig tilfreds med, å spise sunt. Er generelt interessert i kosthold og vitaminrik mat. Jeg få meg bare ikke til å sette igang med treningen. Jeg tenker "bare gjør det" men neida, tiden går. Har lyst til å jogge/sykkle 3 ganger i uka. Har en hund jeg går turer med, lange turer og det liker vi begge, det er jo fint å gå seg turer, men jeg får jo aldri noe kondisjonstrening. Søker ofte etter litt aktivitet i hverdagen, som å gå trapper, være med på ballspill og andre aktiviteter, hender også støtt og stadig at jeg løper til bussen selv om jeg har god tid, men med høye hæler og trenchcoat blir det ikke lange stykket. Får meg ikke til å knyte fast joggesko når jeg kommer hjem fra jobb... Noen tips?
vogue90 Skrevet 1. mai 2012 #2 Skrevet 1. mai 2012 Hvis du først kommer i gang, blir det fort en vane og ikke et så stort tiltak. Det kan kanskje være lurt å trene sammen med noen hvis du sliter med motivasjonen- da kan dere motivere hverandre, og det er ikke like lett å avlyse treningen når den er avtalt med noen andre. Lykke til:) 1
Gjest *Maja* Skrevet 1. mai 2012 #3 Skrevet 1. mai 2012 Det er sjeldent noen VIL starte å trene...eller: motivasjonen er der, men det er så himla j***** å starte! For meg fungerte det å se lenger frem enn nesa mi. At selv om det gjør vondt og er ubehagelig i starten så VET jeg at alt det ubehaget er over veldig fort. Jeg gikk fra å være totalt utrent og røyke 30-40 sigaretter om dagen til å bli røykfri og løpe opp til 5 mil i uka samt trene yoga og pilates. En må bare finne viljestyrken til det og VILLE det nok! Det er fremdeles dager jeg starter å jogge og tenker at jeg ikke orker, men jeg vet det er hjernen som spiller meg et puss for kroppen klarer så uendelig mye mer enn du innbiller deg. I sekundet jeg starter å jogge så er det en kjemegod følelse. I dag klarer jeg å løpe en mil på under 45 minutter og det kommer ikke gratis. Jeg vil skrike på slutten når jeg prøver å løpe mil på under 45 minutter, men det er det trening handler om: å utfordre deg selv og konkurrere med deg selv For det føles så ufattelig godt når det er vel gjennomført. I tillegg så er det andre bonuser. Ikke bare er jeg i knallgod form og har en kropp som er sterk og sunn, men jeg har en fastere og bedre kropp i en alder av 30 enn jeg hadde da jeg var 18 1
KristinL Skrevet 2. mai 2012 #4 Skrevet 2. mai 2012 Jeg gikk fra å være totalt utrent og røyke 30-40 sigaretter om dagen til å bli røykfri og løpe opp til 5 mil i uka samt trene yoga og pilates. Hvor lang tid brukte du på dette? og hvor ofte trente du? 1
Gjest *Maja* Skrevet 2. mai 2012 #5 Skrevet 2. mai 2012 Hvor lang tid brukte du på dette? og hvor ofte trente du? Jeg startet med babysteps. Begynte med powerwalking, og da det ikke var motstand nok så begynte jeg med joggeintervaller. Det er 2 år side jeg startet å jogge. Gikk fra å jogge 3-4 ganger i uka med en fart på 8-9 km/t der målet var 5-8 km per gang. Etterhvert som jeg ble i bedre joggeform startet jeg med å oppnå mila en gang i uka. Da den satt kom mila flere og flere ganger i uka. Da mila ikke lenger var et problem så begynte jeg å fokusere på tiden.
KaDust Skrevet 2. mai 2012 #6 Skrevet 2. mai 2012 Du kan jo kjøpe sykkelsele til hunden din da, så kan du sykle med h*n. Ellers finner jeg motivasjon i tanken på at jeg har arvedliget for hjerte- og karsykdommer, eller ved å se på bilder av fine kropper, og tanken på at typen kommer til å tenne på meg dobbelt så mye. Du må nesten finne noe eget som gjør at motivasjonen din stiger.
LovelyMonroe Skrevet 2. mai 2012 #7 Skrevet 2. mai 2012 Motivasjonen kan også være det at du faktisk vil ta vare på kroppen din. Du spiser jo sunt og er stolt over det som du sier, og det er jo en kjempegod start. Men kroppen er det eneste vi faktisk bare får en gang, vi får ikke e ny kropp om vi ødelegger den. Så det er viktig å ta GODT vare på den, mens vi enda kan gjøre endringer. Jeg vil helle være en sprek dame når jeg blir gammel og trene på kondisjon og styrke så lenge kroppen min orker, enn å sitte der og kanskje få mange sykdommer og å dø tidelig. Du tar vare på kroppen din når du trener og holder deg aktiv, og selvfølgelig også spiser sunt! Så jeg tror det er viktig det å tenke på at kroppen får vi bare en gang, så da må vi være flinke med å holde den frisk og rask!
Lillemeg25 Skrevet 2. mai 2012 #8 Skrevet 2. mai 2012 Jeg er ikke noe glad i å trene, men jeg gjør det pga jeg trenger å gå ned noen kg. Sommeren er jo snart her å. Vil se bra til bikinisesongen. Å først komme i gang var ikke lett. Ville heller bare sitte i sofan eller sitte på daten. Har en venninne som trener mye og er veldig sunn, så fikk et stort spark i ræva av henne for å si det slik Trener sammen med henne. Hjelper å ha noen å trene med synes jeg da.
Gjest Daenerys Skrevet 2. mai 2012 #9 Skrevet 2. mai 2012 Jeg syns ikke det er så fryktelig vanskelig å motiveres til å trene. Kroppen har godt av det, du kommer i form, du får mer energi (og sover bedre). Skaff deg en å trene med, da må du uansett dra
AnonymBruker Skrevet 2. mai 2012 #10 Skrevet 2. mai 2012 Jeg får svært sjeldent motivasjon - jeg må bare avtale med meg selv at "idag kl XXX skal jeg gjøre det unasett samma F". Om jeg går hjem etter jobb først er det nesten garantert at jeg skulker. Den perioden jeg klarte å virkelig opprettholde treninga var når jeg tok med meg treningstøy på jobb og gikk rett fra jobb til trening. Om jeg hadde klart å trene før jobb hadde jeg valgt det - men så morgenfrisk er jeg ikke
Gjest Skrevet 2. mai 2012 #11 Skrevet 2. mai 2012 Hva med fjellturer i ulendt terreng med hunden? Går du fort så får du opp både pulsen og pusten Hvertfall som en begynnelse.
Gjest Aria. Skrevet 2. mai 2012 #12 Skrevet 2. mai 2012 Her var det mange god råd Alltid inspirerende å lese det *Maja* skriver om trening. Det hjelper veldig å tenke på hvor bra det er for kroppen, og hvor mye man får igjen for det, ikke minst! Å jogge 3 ganger i uka, 1 time hver gang, er jo virkelig ikke mye tid. Det er veldig inspirerende å se bilder av flotte kropper også. Men jeg føler vel kanskje at all energi har sivet ut av kroppen når jeg er kommet hjem fra jobb. Det er selvfølgelig ikke sant, men det føles sånn, hver dag. Jobben krever all min konsentrasjon. Og jeg føler at jeg VIL trene og er klar for å trene når jeg er på jobb, og når jeg løper til bussen, får liksom et kick av det, men når jeg er kommet hjem er alt borte. Dere som kom dere opp av sofaen, hva var det som ga dere det ekstra kicket til å gjøre det? Og hvordan greide dere å gjøre det til en fast rutine?
KaDust Skrevet 2. mai 2012 #13 Skrevet 2. mai 2012 Det ekstra kicket mitt skjer nok ikke deg, da det var at legen sa jeg er utsatt for hjertesykdom og kommer til å få det ganske kjapt om jeg ikke kommer meg opp av sofaen. Men det som hjalp ekstra mye var at samboer ble med og trente med meg.
Gjest Daenerys Skrevet 2. mai 2012 #14 Skrevet 2. mai 2012 Etter jobb er man oftest sliten i hodet, ikke i kroppen (med mindre det er en fysisk jobb) hodet ditt lurer deg til å tro at kroppen er sliten, men den er jo ikke det om man har sittet på rumpa hele dagen
Catnip Skrevet 2. mai 2012 #15 Skrevet 2. mai 2012 I sekundet jeg starter å jogge så er det en kjemegod følelse. I dag klarer jeg å løpe en mil på under 45 minutter og det kommer ikke gratis. Jeg vil skrike på slutten når jeg prøver å løpe mil på under 45 minutter, men det er det trening handler om: å utfordre deg selv og konkurrere med deg selv For det føles så ufattelig godt når det er vel gjennomført. Sorry for off- topic, men det er bare helt sinnsykt imponerende! Man holder et godt tempo om man gjennomfører på 45 min, respekt til deg :D
Gjest Marmot Skrevet 2. mai 2012 #16 Skrevet 2. mai 2012 Og hvordan greide dere å gjøre det til en fast rutine? For min del handlet det om å få det inn som en vane. I begynnelsen spurte jeg aldri meg selv om jeg orket eller om det passet, men bare gjorde det og det skulle veldig, veldig mye til for å droppe en økt. Nå er det en vane, så nå går det helt greit å ta en pause om jeg trenger det, fordi jeg merker at kroppen min har det så veldig mye bedre nå enn før. Alt fungerer bedre når jeg trener, og det er verdt det. Det viktigste med trening er det mentale, det føles veldig bra.
Gjest *Maja* Skrevet 2. mai 2012 #17 Skrevet 2. mai 2012 Sorry for off- topic, men det er bare helt sinnsykt imponerende! Man holder et godt tempo om man gjennomfører på 45 min, respekt til deg :D
Gjest Aria. Skrevet 2. mai 2012 #18 Skrevet 2. mai 2012 Etter jobb er man oftest sliten i hodet, ikke i kroppen (med mindre det er en fysisk jobb) hodet ditt lurer deg til å tro at kroppen er sliten, men den er jo ikke det om man har sittet på rumpa hele dagen Du har veldig rett... Jobben min er ikke fysisk krevende (kontorjobb), det er nok heller mentalt sett jeg er sliten enn fysisk (bortsett fra de minuttene med spurtting til bussen da ) Må vel bare finne en måte å snappe ut av det på når jeg kommer hjem og dra ut og jogge eller sykle. Utenom hunden har jeg heldigvis ikke så mye jeg skal gjøre etter jobb. Hunden er forresten ganske liten og med flat nese, så det er litt begrenset hva hun kan gjøre, dessverre. Men vi går mye tur da Hvordan gjør dere det da? Har dere 8-4 type jobber? Drar dere hjem og slapper av litt og spiser middag, eller er det rett ut og trene etter jobb?
belle_ Skrevet 2. mai 2012 #19 Skrevet 2. mai 2012 Haha, jeg sliter med det motsatte. Er kjempeflink å trene men kostholdet er det verre med. Det viktigste er jo faktisk kostholdet og det vil jeg få gjort noe med. Hvordan klarer du å spise sunt hver dag? Jeg elsker å trene, elsker følelsen jeg har i kroppen etter jeg har trent. Det er så godt å bruke kroppen sin, så godt å være sliten. Det er vanskelig å si at andre skal trene, for den eneste som kan presse deg er faktisk deg selv. Prøv å se på trening som noe postivt. Tre dager med trening i uken er jo ingenting, det kan du klare. Du kommer til å få mer energi etterhvert og det gir deg glede og motivasjon til å fortsette. Treningen gir meg så utrolig mye, for meg er et liv uten trening et liv uten mening. Sett deg mål. Hva er målet ditt med treningen? Hva er målet ditt med et sunt kosthold? Uansett hva målet ditt er vil du komme nærmere om du legger til litt trening også.
Gjest scorpius Skrevet 2. mai 2012 #20 Skrevet 2. mai 2012 Jeg er alt for sliten (mest i hodet) når jeg kommer hjem fra jobb, så jeg trener nesten aldri etter jobb. Er veldig glad i å trene om morningen før jobb (og jeg er egentlig ikke noen morgenfugl! Står opp i 12-tiden når jeg har fri...). Grunnen til at jeg liker denne treningstiden best, er fordi at da har jeg ingen mulighet til å "skulke" treningen etter jobb, noe som er veldig lett. Dessuten er det en stor motivasjon å tenke at når jeg kommer hjem fra jobb, så har jeg fri, trenger ikke å trene, kan slappe av og gjøre hva jeg vil
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå