Gå til innhold

Hva skal vi skrive?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! Vi har hatt samtale med fotografen i helga. Og avtalte da at etter bryllupet, mens vi er på bryllupsreise, så skal han sette inn annonse med bilde i to aviser for oss, sånn "vi har giftet oss"-annonnse. Vi skal sende over teksten vi vil ha, men hva i all verden skal vi skrive?

Bare : Vi giftet oss 27. februar i Tønsberg. Navnene.

Eller noe mer orginalt? Tips ønskes! Og hvilket navn skal jeg skrive? mitt nye etternavn, selv om navneendringen strengt tatt ikke er gjort ennå da? (får nok ikke ordnet med det før vi er tilbake fra bryllupsreisen)

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Og hvilket navn skal jeg skrive? mitt nye etternavn' date=' selv om navneendringen strengt tatt ikke er gjort ennå da? (får nok ikke ordnet med det før vi er tilbake fra bryllupsreisen)[/quote']

selv om du bytter navn, synes jeg du skal skrive det gamle.. som på vielsesattesten..

det var jo du som giftet deg.. liksom..

(er det noen som skjønner hva jeg prøver å si?? hjelp!)

Skrevet

Hvis det er (som du sier) en giftet og ikke en gifter annonse syns jeg du skal sette ditt nye etternavn.

Syns også det er mest ryddig med minst mulig tekst, som fex

vi sa ja til hverandre 27. februar i Tønsberg kirke

Engel og Duden Engelsen

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...