BellaRose Skrevet 29. april 2012 #1 Skrevet 29. april 2012 Snuppa mi på snart ti måneder er ei ganske stor og kraftig jente, hun sitter selv, reiser seg og står, krabber, klatrer og er i det hele tatt tidlig ute med det meste har jeg hørt. Nå har jo våren kommet og vi har så lyst ut å sykle! Men hvordan er dette med baby og sykkelvogn? Er hun for liten til å sitte i sykkelvogn? Og hva med sykkelsete da? Håper noen har greie på det
Gjest Marmot Skrevet 29. april 2012 #2 Skrevet 29. april 2012 På sykkelsete kan hun i hvert fall sitte fra 9 mnd. Det var det de sa da jeg spurte Hamax i hvert fall. Vårt heter Siesta, og det kan man regulere sittestillingen på, så barnet får en ganske tilbakelent sittestilling.
BellaRose Skrevet 29. april 2012 Forfatter #3 Skrevet 29. april 2012 På sykkelsete kan hun i hvert fall sitte fra 9 mnd. Det var det de sa da jeg spurte Hamax i hvert fall. Vårt heter Siesta, og det kan man regulere sittestillingen på, så barnet får en ganske tilbakelent sittestilling. Ok. Vi har et helt enkelt sykkelsete da, kan kun regulere høyden på der hun har føttene.
Silfen Skrevet 29. april 2012 #4 Skrevet 29. april 2012 Så lenge de sitter stabilt og kan ha på seg hjelm, så burde vel det gå greit. Iallfall om man kan strappe de fast.
BellaRose Skrevet 29. april 2012 Forfatter #5 Skrevet 29. april 2012 Så lenge de sitter stabilt og kan ha på seg hjelm, så burde vel det gå greit. Iallfall om man kan strappe de fast. Ja, hun plages litt med hjelmen, men det er jo uvant da.
Gjest Marmot Skrevet 29. april 2012 #6 Skrevet 29. april 2012 Jeg var litt redd for at sønnen min skulle ta av seg hjelmen, for det gjorde han da jeg prøvde den på. Men med en gang han satt i sykkelsetet lot han den være.
Molly80 Skrevet 29. april 2012 #7 Skrevet 29. april 2012 vi testa sykkelvogn tidlig, men selv om vi hadde en stødig gutt, så ble sykkelvogn bedre når han ble eldre enn det datteren din er. Han sank ned og var ikke veldig bekvem. Men etterhvert digga han det
Gjest Gjest Skrevet 30. april 2012 #8 Skrevet 30. april 2012 Vi har vært på en sykkeltur med vår datter på 10 mnd. Løste det ved å sette bilsetet inn i sykkelvogna. Måtte ha settet forovervendt, men fant ut at det ikke kunne gjøre noe. Satte henne fast i setet før vi satt setet fast inne i vogna. Men vi har ennå det første sete. Hun sitter å selv, men syntes det var greit at hun satt litt mer beskyttet 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå