AnonymBruker Skrevet 18. april 2012 #1 Skrevet 18. april 2012 For det første for jeg ikke se selvangivelsen min på nett - blir omdirigert direkte ut av tjenesten. Og - når jeg så skal betale restskatten så er kontonummeret feil? Flere som har problemer med dette?
Østlandet Skrevet 18. april 2012 #2 Skrevet 18. april 2012 (endret) For det første for jeg ikke se selvangivelsen min på nett - blir omdirigert direkte ut av tjenesten. Og - når jeg så skal betale restskatten så er kontonummeret feil? Flere som har problemer med dette? Sikker på at kontonummer er feil? At du skriver det rett frem uten mellomrom, punktum, eller noe annet. Jeg la inn en tilleggskatt for ektefelle forleden til forfall innen fristen. Ingen problem. At du ikke kommer inn på altinn.no kan da forøvrig ikke ha noe med det andre spørsmålet å gjøre.... Endret 18. april 2012 av Østlandet
AnonymBruker Skrevet 18. april 2012 #3 Skrevet 18. april 2012 Sikker på at kontonummer er feil? At du skriver det rett frem uten mellomrom, punktum, eller noe annet. Jeg la inn en tilleggskatt for ektefelle forleden til forfall innen fristen. Ingen problem. At du ikke kommer inn på altinn.no kan da forøvrig ikke ha noe med det andre spørsmålet å gjøre.... Kan jeg spørre om hvilket kontonr du fikk oppgitt? Jeg tok ikke inn mellomrom nei, det virker som om det mangler ett tall...muligens trykkfeil, men det virker jo uansett merkelig.
Mynona Skrevet 18. april 2012 #4 Skrevet 18. april 2012 (endret) Det er forskjellige kontonr i de forskjellige kommunene. Her kan du finne for din kommune https://www.skatteetaten.no/no/Artikler/Kontonummer-til-skatteoppkreverkontorene/ Edit: jeg ser det står "kontonr for betaling av skatt og arbeidsgiveravgift" øverst på siden, men det er altså disse kontonumrene du skal bruke Endret 18. april 2012 av Mynona-83
Gjest Elissima Skrevet 18. april 2012 #5 Skrevet 18. april 2012 Det står kontonr nederst på selvangivelsen. Hvertfall på den jeg fikk.
Zzyzx Skrevet 18. april 2012 #6 Skrevet 18. april 2012 Bruker du KID-nummer når du forsøker å betale? Så vidt jeg husker skal det være KID, og dersom dette er feil eller mangler så vil ikke betalingen gå gjennom (du får feilmelding og den blir ikke lagt til forfall).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå