Gjest Badabing Skrevet 13. april 2012 #1 Skrevet 13. april 2012 Hva ønsker ungdommene seg i dag? Jeg skal i konfirmasjon til en ung jente. Søsknene fikk iPod av meg, men det begynner vel å bli litt utdatert nå som de fleste har musikktelefoner. Skal gi for omtrentlig 1400, det er det de andre fikk for.
Tropic Skrevet 13. april 2012 #2 Skrevet 13. april 2012 Smykke? Man får et veldig fint smykke til 1400 og det er noe man kan ha hele livet! http://www.bjorklund.no/bjoerklund-produkter/halssmykker/hvitt-gull/diamanter/andre-diamanter/halssmykke-i-hvitt-gull36 F.eks, nå fant jeg bare noe veeeldig fort da.
Gjest badeand1 Skrevet 13. april 2012 #3 Skrevet 13. april 2012 Hvis du vet hun pleier å bruke smykker - kjøp smykke.
Gjest Badabing Skrevet 13. april 2012 #4 Skrevet 13. april 2012 Er litt antismykker, siden jeg selv ikke lenger bruker noen av smykkene jeg fikk til konfirmasjonen min.. Men tusen takk uansett
Gjest badeand1 Skrevet 13. april 2012 #5 Skrevet 13. april 2012 Er litt antismykker, siden jeg selv ikke lenger bruker noen av smykkene jeg fikk til konfirmasjonen min.. Men tusen takk uansett Bra! =) Hmm.. blir det teit å gi gavekort i konfirmasjon? :/
Gjest Badabing Skrevet 13. april 2012 #6 Skrevet 13. april 2012 I og for seg synes jeg egentlig ikke gavekort er så dumt. Problemet her blir at jeg føler at jeg bør gi noe ganske likt som søsknene hennes fikk i sin tid, uten at det er noe helt uaktuelt liksom. Selv ble jeg mest glad for cd-spiller, friluftsutstyr, koffert og andre ting jeg kunne bruke, det var derfor jeg valgte å gi iPod. Ungdom er jo stort sett glad i musikk, og siden de er flere søsken er ikke det ting de har fått av foreldre eller hatt råd til å kjøpe selv. Kunne jo gi gavekort på Eplehuset, men så skal det litt til at man finner akkurat noe til den summen..
LilleBille Skrevet 13. april 2012 #8 Skrevet 13. april 2012 Så du egentlig er antismykker pga at du ikke selv bruker de smykkene du fikk tin konfirmasjonen, men om du kjøper feks. litt klassiske perleøredobber og ikke noe som er moderne nå. Jeg har gitt det flere ganger ... og får nå flere år etterpå fortsatt tilbakemelding om at de synes det er helt topp.
Gjest Badabing Skrevet 13. april 2012 #9 Skrevet 13. april 2012 Hva driver hun med på fritiden da? Uff, jeg vet faktisk ikke. *dårlig samvittighet* Litt dårlig forhold til den delen av familien min, så jeg har ikke fått vært så mye med henne som jeg skulle ønske, og hun er litt sjenert. Er derfor jeg også står så innmari fast på denne gaven.
AnonymBruker Skrevet 13. april 2012 #11 Skrevet 13. april 2012 det kan jo godt hende hun setter pris på smykker selv om du ikke liker det. smykker og øredobber feks? jeg har brukt og bruker alle smykker jeg fikk til min konfirmasjon og det er 8 år siden eller noe sånt ellers synes jeg gavekort kan være en god idè men det burde være en butikk hun liker
Gjest Badabing Skrevet 13. april 2012 #12 Skrevet 13. april 2012 Kan absolutt hende hun ville blitt glad for smykker, men det blir litt langt unna det jeg ga til søsknene.
AnonymBruker Skrevet 13. april 2012 #13 Skrevet 13. april 2012 Det er vanskelig å kjøpe smykker til andre, iallefall om du ikkje kjenner henne så godt! er dødskjipt å få ett smykke man ikke liker, og det bare blir liggende:) Hva med bunadspose? Så kan du få brodert inn navn og dato? Eller gavekort? Ipod er faktisk ikke helt utdatert heller:) Eller penger på BSU, vedlig fornuftig! Eller om du vet om noe hun liker godt, kan du jo kjøpe konsertbilletter med hotell:)
Gjest Badabing Skrevet 13. april 2012 #14 Skrevet 13. april 2012 Takk for kjempegode tips, her var det flere ting jeg ikke hadde tenkt på
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå