AnonymBruker Skrevet 11. april 2012 #1 Skrevet 11. april 2012 Regner med det finnes noen som ikke møter opp på reisen sin fordi noe har uforesett har hendt. Da vil det jo bli noen ledige plasser på flyet. Hvor finner man slike reiser? Restplasser er jo noe annet. Lurer litt på muligheten for å troppe opp på flyplassen og finne seg en slik reise samme dag. Er det muligheter for dette?
AnonymBruker Skrevet 11. april 2012 #2 Skrevet 11. april 2012 Fly overbookes nettopp fordi mange ikke møter opp. Tror derfor ikke slike reiser finnes, men mulig noen andre har hørt noe annet?
AnonymBruker Skrevet 11. april 2012 #3 Skrevet 11. april 2012 Det finnes noe som heter standby-billetter, da kjøper man billett, og kommer på første fly til destinasjonen som det er ledig plass på. Litt usikker på om det kun gjelder innenlands, eller det var kun fordi jeg da jobbet innen reiseliv.... jeg hadde sjekket med et flyselskap, kanskje kan man fikse noe i billettskranken på flyplassen?
Anglofil Skrevet 12. april 2012 #4 Skrevet 12. april 2012 (endret) Restplassbilletter kan også være slike billetter som avbestilles i siste liten. Husker mine foreldre bestilte slike billetter da jeg var rundt 10-11 år, de betalte 10.000 kr for et femstjernes hotell for tre personer (dvs dem og meg) i Tyrkia for to uker hvor frokost og middag var inkludert. Et av de flotteste hotellene jeg har bodd på. Så man kan være skikkelig heldig. To uker senere gikk reiseselskapet konkurs, så vi var nok heldige på flere måter. Mvh Yvonne Endret 12. april 2012 av Yvonne
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå