Gå til innhold

Turn trener trenger tips


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Jeg har vært tur trener for jenter rundt 7 år, og har begynt å gå tom for leker og eventuelle aktiviteter jeg kan gjøre med de.

Det er tropsturn (luftputtebane, trampett Osv.).

I og men det er viktig i den alderen å kombinere lek og trening hadde jeg satt stor pris på litt nye ideer :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Lån deg en bok om "Gymlek". Masse tips. Vi bruker den på våre partier.

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Vi lager alltid hinderbaner. Gjør dem forskjellig hver gang. Så deler vi dem opp i lag og så blir det en slags staffett.

Du kan også kjøre massevis av morsomme leker som går på koordinering. Veldig bra for så unge kropper!

Se eventuelt tips fra idrettensgrunnstige i tillegg til gymlek. Begge deler får du tak i hos norges gymnastikk og turnforbund.

Her ser du litt om materiell og kurs som anbefales til skoler, men det er også ting du kan benytte deg av på trening. Det finnes mye annet for trenere også. Er du helt tom for inspirasjon så kan du jo melde deg på et kurs? :)

http://www.gymogturn.no/turniskolen/Sider/materiellogkurs.aspx

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...