AnonymBruker Skrevet 9. april 2012 #1 Skrevet 9. april 2012 Har vært lenge på let etter kattunger, men finner liksom ikke så mye av det nå.. Er det "sesong" for når det kommer kattunger? Ønsker meg en svart langhåret kattejente..
Destin Skrevet 9. april 2012 #2 Skrevet 9. april 2012 Det er vel sesong for det så og si hele tiden. Har en pus hjemme nå som får kattunger rett rundt hjørnet nå
AnonymBruker Skrevet 9. april 2012 #3 Skrevet 9. april 2012 Dette kjøtthuet her har en del å avse. http://forum.kvinneguiden.no/index.php?showtopic=646117&st=0
Tabris Skrevet 9. april 2012 #4 Skrevet 9. april 2012 Det er kattunger året rundt i varierende grad, men storsesongen nærmer seg vel nå, ja. Det er vel vanlig for mange hunnkatter å få løpetid tidlig om våren slik at kattungene blir født senvåres/tidlig sommer, da er det størst sjanse for dem til å overleve. Så hvis du ikke finner noen med det første, så vil det nok bli massevis av kattunger tilgjengelig om et par måneder.
Gjest Wolfmoon Skrevet 9. april 2012 #5 Skrevet 9. april 2012 Hvis du ønsker deg et helt spesifikt utseende så kan det jo hende du må jobbe litt for det, ellers er det de fleste steder alltid nok av kattunger som trenger nye hjem.
AnonymBruker Skrevet 9. april 2012 #6 Skrevet 9. april 2012 Dette kjøtthuet her har en del å avse. http://forum.kvinneguiden.no/index.php?showtopic=646117&st=0 Huff.. Ja jeg leste det...
AnonymBruker Skrevet 9. april 2012 #7 Skrevet 9. april 2012 Hvis du ønsker deg et helt spesifikt utseende så kan det jo hende du må jobbe litt for det, ellers er det de fleste steder alltid nok av kattunger som trenger nye hjem. Ja jeg må nok det. Har vært mye inne på finn.no, men det er så lite. Enten koster de fra 6000 å opp, ellers så er det i andre enden av landet.. Men jeg får smøre meg med tålmodighet
Tabris Skrevet 9. april 2012 #8 Skrevet 9. april 2012 (endret) Ja jeg må nok det. Har vært mye inne på finn.no, men det er så lite. Enten koster de fra 6000 å opp, ellers så er det i andre enden av landet.. Men jeg får smøre meg med tålmodighet Det ligger også kattunger under "Gis bort"-seksjonen. Vi slet med det samme da vi var på jakt etter en kattunge midtvinters. Vårt eneste krav var at det var en kattunge i leveringsklar alder, og at det var en hannkatt. Det var ikke så lett å få tak i som vi hadde trodd, jeg har jo alltid hørt at man får kattunger kastet etter seg, og det tok noen uker bare å få tak i en hannkattunge. Men det er jo færre hunnkatter som føder midtvinters, er jo mindre sjanse for at kattungene klarer seg da. Endret 9. april 2012 av Tabris
AnonymBruker Skrevet 9. april 2012 #9 Skrevet 9. april 2012 Vent noen måneder, er nok av idioter som ikke vet å sterlisere/ kastere kattene sine og som bare dumper dem på søppelplasser, på kjøreveier osv... Eller idiotforeldre som gir etter for ungenes mas og gir dem en "leketøy" for sommeren og når de reiser hjem, da er stakkars kattungen ofte igjen - "leketøyet" klarer seg jo så fint så lenge det er mus litt her og der (feil!)... Så vent noen måneder, da vil du se at det vil flomme over med annonnser av den sorten, eller hør med din lokale dyrevernkontor. Bedre å ta til seg en katt derfra, enn å kjøpe en avlskatt.
AnonymBruker Skrevet 9. april 2012 #10 Skrevet 9. april 2012 Vent noen måneder, er nok av idioter som ikke vet å sterlisere/ kastere kattene sine og som bare dumper dem på søppelplasser, på kjøreveier osv... Eller idiotforeldre som gir etter for ungenes mas og gir dem en "leketøy" for sommeren og når de reiser hjem, da er stakkars kattungen ofte igjen - "leketøyet" klarer seg jo så fint så lenge det er mus litt her og der (feil!)... Så vent noen måneder, da vil du se at det vil flomme over med annonnser av den sorten, eller hør med din lokale dyrevernkontor. Bedre å ta til seg en katt derfra, enn å kjøpe en avlskatt. EDIT; Får ikke endret, men mente RASEkatt, ikke avlskatt!
AnonymBruker Skrevet 9. april 2012 #11 Skrevet 9. april 2012 Det ligger også kattunger under "Gis bort"-seksjonen. Vi slet med det samme da vi var på jakt etter en kattunge midtvinters. Vårt eneste krav var at det var en kattunge i leveringsklar alder, og at det var en hannkatt. Det var ikke så lett å få tak i som vi hadde trodd, jeg har jo alltid hørt at man får kattunger kastet etter seg, og det tok noen uker bare å få tak i en hannkattunge. Men det er jo færre hunnkatter som føder midtvinters, er jo mindre sjanse for at kattungene klarer seg da. Ja jeg har tidligere sett at det er så mye kattunger rundt omkring, men når jeg først har alt klart, så er det så å si ingenting.. Ja det er sant det, så jeg må nok vente. Jeg skal skaffe meg 2, søsken. Men har et sterkt ønske om ei svart langhåra lita jente. Gjerne litt egoistisk av meg med tanke på de andre kattungene som ligger ute for "salg" nå.. Har snakka med dyrebeskyttelsen her også, men de har ingen kattunger inne nå..
AnonymBruker Skrevet 9. april 2012 #12 Skrevet 9. april 2012 Vent noen måneder, er nok av idioter som ikke vet å sterlisere/ kastere kattene sine og som bare dumper dem på søppelplasser, på kjøreveier osv... Eller idiotforeldre som gir etter for ungenes mas og gir dem en "leketøy" for sommeren og når de reiser hjem, da er stakkars kattungen ofte igjen - "leketøyet" klarer seg jo så fint så lenge det er mus litt her og der (feil!)... Så vent noen måneder, da vil du se at det vil flomme over med annonnser av den sorten, eller hør med din lokale dyrevernkontor. Bedre å ta til seg en katt derfra, enn å kjøpe en avlskatt. huff..ja forstår meg ikke på alle typer mennesker når det gjelder de stakkars små.. blir så sint å lei ! men ja, jeg må nok bare vente
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå