AnonymBruker Skrevet 8. april 2012 #1 Skrevet 8. april 2012 Jeg er så lei av at alle skal ha "originale" navn og ender opp med Lucas, Leander, Mathias og Niclas. Hva synes dere om disse navnene? Ambrosius Niri Pridbjørn (Preben er ofte brukt forkortelse) Juhl Hieronimus Steinulv Elg Thyge Erwin
Gjest finpåvin Skrevet 9. april 2012 #2 Skrevet 9. april 2012 Det første som dukker opp er ; " er det navn?" 5
sivjune Skrevet 9. april 2012 #3 Skrevet 9. april 2012 Likte Thyge, det var kjempefint Juhl var greit nok, men virker veldig dansk, og er jo nesten jul. Resten var.. meget spesielle hvertfall. Forstår ikke helt behovet for å kalle barna sine noe som er så spesielt at ingen har hørt det før, men hver om sitt.
AnonymBruker Skrevet 9. april 2012 #4 Skrevet 9. april 2012 Jeg kjenner faktisk en som heter Ambrosius her i Norge. Men resten av de navna var sånn.. Tullenavn liksom. Så uvanlige at de ikke ble bra. 2
AnonymBruker Skrevet 9. april 2012 #5 Skrevet 9. april 2012 Hvorfor være så spesiell bare fordi man ikke vil ha et navn fra navnteoppen. Tenk på barnet og at det skal bære med seg navnet hele livet, både som baby og voksen. Ville du selv hatt et spesielt navn som kanskje i tillegg belastet deg?
eitrande Skrevet 9. april 2012 #6 Skrevet 9. april 2012 NEri er et navn jeg kjenner fra områdene der jeg kommer fra, liker det bedre enn Niri. Hadde det på lista mi for lillebror, men mannen nekta.... Ellers syns jeg Thyge og Erwin er greie nok navn, de andre er litt for spesielle for min smal. 1
Trulte:-) Skrevet 9. april 2012 #7 Skrevet 9. april 2012 Jeg er så lei av at alle skal ha "originale" navn og ender opp med Lucas, Leander, Mathias og Niclas. Hva synes dere om disse navnene? Ambrosius Niri Pridbjørn (Preben er ofte brukt forkortelse) Juhl Hieronimus Steinulv Elg Thyge Erwin Helt ærlig? grusomme navn!! Jeg jobber som lærer, og ser til stadighet små barn som både må stave og "forklare" navnet sitt bare fordi foreldrene skulle være så innmari kreative og nyskapende... Får vondt av dem! Husk at lille "tinitus peppermynte ogjegvetikkehva" skal bære dette navnet når han senere får jobb som advokat, trailersjåfør, lege, snekker?! Hva med å heller eksprementere med nye kombinasjoner av kjente navn? Altså kreative dobbeltnavn? Da kan poden velge å bruke ett eller begge, alt ettersom hvor "vanlig" han vil være i oppveksten... 3
Gjest Mildrid Skrevet 9. april 2012 #8 Skrevet 9. april 2012 Jeg likte Thyge, men resten ble litt i overkant hundenavn for meg.
Silfen Skrevet 9. april 2012 #9 Skrevet 9. april 2012 Det virker som om enkelte lager de mest sprø listene for å lage diskusjon omkring navn.
Orchideae Skrevet 9. april 2012 #10 Skrevet 9. april 2012 Juhl og Erwin er de eneste som kan karaktiseres som navn på den lista, og de er ikke pene de heller..
Mrs.Shadows Skrevet 9. april 2012 #11 Skrevet 9. april 2012 Liker spesielle navn selv, har to barn som har navn som det er under 100 som heter. (Året før eldste ble født var det 24 som hadde det navnet) Men vi har valgt korte "enkle" navn. Synes kanskje man burde tenke litt på at barnet skal kunne si navnet sitt selv.. Hieronimus for eksempel er det såvidt jeg klarer å si :gjeiper:
AnonymBruker Skrevet 9. april 2012 #12 Skrevet 9. april 2012 Heller Lucas enn Ambrosius. Men det finnes da mye fint innimellom; hva med Lars, Torstein, Roar, Marius eller Stein?
Mrs.Shadows Skrevet 9. april 2012 #14 Skrevet 9. april 2012 Ser forresten på ssb.no at både Hieronimus, Ambrosius, Pridbjørn og Steinulv er 3, 2, 1 eller 0 som heter.
pratesyk Skrevet 9. april 2012 #15 Skrevet 9. april 2012 Sorry men likte ingen.. Høres ut som Navn du har funnet på :/
BarteSatan Skrevet 9. april 2012 #16 Skrevet 9. april 2012 Alle er for spesielle for min smak. Tenkte også "er det navn?"
yes2yes Skrevet 9. april 2012 #17 Skrevet 9. april 2012 Thyge er ikke så altfor ille, men jeg foretrekker Trym i den forstand. Jeg synes og at du med fordel kunne vært litt mindre original, og heller satset på eldre navn heller enn nye vri på andre. 1
AnonymBruker Skrevet 9. april 2012 #18 Skrevet 9. april 2012 TS her. Alle navnene er ordentlige navn, funnet i et navneleksikon. Jeg er også lærer, og har erfart at mange barn misliker det sterkt når det er andre i klassen som heter det samme...
AnonymBruker Skrevet 9. april 2012 #19 Skrevet 9. april 2012 Niri er fint, vet om to som heter det fra hjemplassen min i Telemark. De andre blir for sære.
AnonymBruker Skrevet 9. april 2012 #20 Skrevet 9. april 2012 Jeg er så lei av at alle skal ha "originale" navn og ender opp med Lucas, Leander, Mathias og Niclas. Hva synes dere om disse navnene? Ambrosius Niri Pridbjørn (Preben er ofte brukt forkortelse) Juhl Hieronimus Steinulv Elg Thyge Erwin Stort set fæle alle sammen. Sorry. Niri og Erwin kan kanskje til nøds funke.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå