AnonymBruker Skrevet 7. april 2012 #1 Skrevet 7. april 2012 Vi har etter oppfordring fra bhg,investert i løse/eksterne seler til vogna. Nå sier en bekjent av meg at det har vært "kjempemange ulykker" med slike seler,enten ved at barn har blitt kvalt eller at de (altså barna) har blitt hengende ut av vogna i et forsæk på å komme seg ut av selene.Jeg husker at jeg i utg.pkt lurte på om slike seler var trygge,men ble beroliget da jeg så hvordan de fungerte. Det finnes sikkert mange typer,men den vi har legges bak ryggen på barnet,armene tres gjennom og selen festes foran. Noen som har erfaring eller vet noe om dette?
Gjest ch Skrevet 7. april 2012 #2 Skrevet 7. april 2012 Sørg for at stroppene som går mellom selve selen og vogna er stramme nok til at ungen ikke kan havne utenfor og ikke kan snurre dem rundt halsen, så går det helt fint.
Binta Ba Skrevet 7. april 2012 #3 Skrevet 7. april 2012 Eneste "problemet" for oss er at jentungen har funnet ut at det er KJEMPEGØY å gli ned av vogna, med seler på, så hun blir dinglende.. Men, begynner kjapt å klage når det ikke er like gøy å bare henge og slenge. Sela er forøvrig såpass stram rundt brystkassa at den ikke glir helt opp til halsen. Men, jeg ville nok ikke latt henne sitte/sove uten å holde et øye med henne.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå