Gjest Normalfordeling Skrevet 7. april 2012 #1 Skrevet 7. april 2012 Jeg har nå en potte med Koriander stående. Jeg brukte en del i en rett, men hva gjør jeg med resten? Har ingen planer om noe mat med koriander den første uka. Synes det er for synd å kaste. Hva gjør dere andre når dere bare bruker en del av en fersk krydderurt?
Ananas. Skrevet 7. april 2012 #2 Skrevet 7. april 2012 Jeg prøver å holde liv i dem.. Ikke så lett, men har klart det i opptil tre uker foreløpig. Men så har jeg fullstendig mangel på grønne fingre, så det kan godt være at de varer enda lenger med rett stell:)
AnonymBruker Skrevet 7. april 2012 #3 Skrevet 7. april 2012 Dill fryser jeg ned. Kutter i små biter og fryser ned. Blir like god i suppa når man tar den oppi etterpå. Kanskje du kan gjøre det samme med koriander? Jeg har ikke prøvd det..
Taste of Slow Skrevet 7. april 2012 #4 Skrevet 7. april 2012 Du kan prøve å holde liv i den - men det er ikke alltid så enkelt... Du kan også plukke av bladene og kutte dem, så ha dem i fryseren til du skal bruke dem igjen. Så lenge du skal bruke utrtene i gryter/i varm mat syns jeg ikke at det gjør noe de har vært fryst. Hvis jeg skal bruke dem til pynt foretrekker jeg de rett fra potta.
SoftKitty Skrevet 7. april 2012 #5 Skrevet 7. april 2012 Eva Solo selger selvvannende urtepotter, kanskje det kan være noe for å holde liv i ferske urter?
Ryvre Skrevet 7. april 2012 #6 Skrevet 7. april 2012 Koriander kan ikke fryses Men du kan jo lage en god gryte eller noe med resten av korianderen og fryse gryta? Og koriander kan brukes til ganske mye hverdagsmat, sikker på at den ikke kan brukes til noe? Ellers kan du jo gi bort resten til venninne eller nabo som kanskje trenger det?
Gjest Jytte Skrevet 7. april 2012 #7 Skrevet 7. april 2012 Jeg så et program med Jamie Oliver en gang hvor han anbefalte å tørke friske urter man hadde til overs i stekeovnen og oppbevare dem i tett boks etterpå.
Gjest Surrehodet Skrevet 7. april 2012 #8 Skrevet 7. april 2012 Og når det blir varmere, plant den ut. Da har du koriander langt utpå høsten tilgjengelig :gjeiper: 1
Ryvre Skrevet 7. april 2012 #10 Skrevet 7. april 2012 Koriander funker fint å fryse Det har ikke funket noen av gangene jeg har prøvd, men blir bar vasne og blaute og gir ingen smak i det hele tatt
Gjest Survival Skrevet 7. april 2012 #11 Skrevet 7. april 2012 Jeg hiver de i fryseren, og har de frossen i gryter/matretter
Gjest Badabing Skrevet 8. april 2012 #12 Skrevet 8. april 2012 Det har ikke funket noen av gangene jeg har prøvd, men blir bar vasne og blaute og gir ingen smak i det hele tatt Merkelig. Jeg har ikke hatt noen problemer med det. Er det dypfryser du har dem i?
Ryvre Skrevet 8. april 2012 #13 Skrevet 8. april 2012 Merkelig. Jeg har ikke hatt noen problemer med det. Er det dypfryser du har dem i? Prøvd den og kjøleskapsfryseren. Prøvd å ta den ut før jeg lager maten og akkurat da jeg trenger korianderen. Smaker nesten ikke koriander av retten, og det lukter ikke koriander Men nå koster det ikke så mye med koriander da (kjøper kvaster med røttene fra innvandrerbutikker) , og jeg er veldig glad i koriander så det gjør meg ikke noe å bruke litt ekstra mye
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå