AnonymBruker Skrevet 3. april 2012 #1 Skrevet 3. april 2012 Jeg vil reise til Østerrike og/eller Sveits neste år og ta et intensivkurs i tysk. Jeg kan basis tysk, men ønsker å leve der i 2-3 måneder og lære intensivt:) Kan noen anbefale noen program/skoler, helst noe som er støttet av lånekassen? Noen som har erfaringer med slike skoler? Jeg er 30, så helst noe som er egnet for voksne?
AnonymBruker Skrevet 3. april 2012 #2 Skrevet 3. april 2012 Ansa.no er et godt sted å starte. Lykke til!
AnonymBruker Skrevet 3. april 2012 #3 Skrevet 3. april 2012 Ansa.no er et godt sted å starte. Lykke til! Takk skal sjekke det ut Hvilke byer er å anbefale? Wien, Salzburg, Graz eller Innsbruck? Hvor er det mest unge folk? Er ung selv (30), så har lyst til å bli kjent med mange
AnonymBruker Skrevet 3. april 2012 #4 Skrevet 3. april 2012 Jeg vil reise til Østerrike og/eller Sveits neste år og ta et intensivkurs i tysk. Jeg kan basis tysk, men ønsker å leve der i 2-3 måneder og lære intensivt:) Kan noen anbefale noen program/skoler, helst noe som er støttet av lånekassen? Noen som har erfaringer med slike skoler? Jeg er 30, så helst noe som er egnet for voksne? Sveitsere reiser til Tyskland for å lære tysk, som de skal bruke i eget land. Det ligger en skole på grensen til Frankrike og Sveits i Freiburg, Internasjonal, de har 3mnd intensiv kurs. Det er både ungdom og voksne som reiser dit. Mye skandinavier, og sveitsere.
AnonymBruker Skrevet 3. april 2012 #5 Skrevet 3. april 2012 Sveitsere reiser til Tyskland for å lære tysk, som de skal bruke i eget land. Det ligger en skole på grensen til Frankrike og Sveits i Freiburg, Internasjonal, de har 3mnd intensiv kurs. Det er både ungdom og voksne som reiser dit. Mye skandinavier, og sveitsere. Tror jeg fant den du mente... Goethe instituttet sikkert? Flott der også
MissStiles Skrevet 3. april 2012 #6 Skrevet 3. april 2012 Hvorfor Østerrike eller Sveits? Vil du lære en av dialektene?
AnonymBruker Skrevet 3. april 2012 #7 Skrevet 3. april 2012 Hvorfor Østerrike eller Sveits? Vil du lære en av dialektene? Ja, jeg synes dialektene er super sjarmerende, og jeg blitt forelsket i kulturen og ikke minst historien, spesielt Østerrike. Har vært i Wien to ganger, og jeg syns det var spennende. Syns Østerrisk-tysk og Sveitser-tysk er finere enn vanlig tysk :)Også er det naturen og folkene...
AnonymBruker Skrevet 3. april 2012 #8 Skrevet 3. april 2012 Kan bare anbefale å lære tysk i Østerrike. De som har lært tysk i Tyskland, og noen ganger tyskerne selv, har store problemer med å forstå østerriksk tysk, mens "vanlig" tysk ikke er noe problem når man kan østerriksk tysk. Både Graz og Linz er viktige universitetsbyer, men de er mye mindre enn Wien. Wien er en by med mange internasjonale organisasjoner og firmaer, så det er nok av unge voksne som trenger å lære tysk.
AnonymBruker Skrevet 3. april 2012 #9 Skrevet 3. april 2012 Kan bare anbefale å lære tysk i Østerrike. De som har lært tysk i Tyskland, og noen ganger tyskerne selv, har store problemer med å forstå østerriksk tysk, mens "vanlig" tysk ikke er noe problem når man kan østerriksk tysk. Både Graz og Linz er viktige universitetsbyer, men de er mye mindre enn Wien. Wien er en by med mange internasjonale organisasjoner og firmaer, så det er nok av unge voksne som trenger å lære tysk. Høres bra ut. Har selv hørt at når man kan Østerrisk-Tysk, så kan man hoch-deutsch også. Kan du anbefale noen skoler?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå