AnonymBruker Skrevet 22. mars 2012 #1 Skrevet 22. mars 2012 Er student og har bl.annet en lærer på høyskolen min som en referanse. Det er et par år siden jeg spurte henne om det var greit og hun sa ja. Nå er det blitt aktuelt for meg å søke på en deltidsjobb. Er det da vanlig å kontakte referansen(e) og gjøre dem oppmerksom på at de kanskje vil bli oppringt?
AnonymBruker Skrevet 22. mars 2012 #2 Skrevet 22. mars 2012 Du burde gi beskjed om at du er på jobbjakt for tiden.
AnonymBruker Skrevet 22. mars 2012 #3 Skrevet 22. mars 2012 Er student og har bl.annet en lærer på høyskolen min som en referanse. Det er et par år siden jeg spurte henne om det var greit og hun sa ja. Nå er det blitt aktuelt for meg å søke på en deltidsjobb. Er det da vanlig å kontakte referansen(e) og gjøre dem oppmerksom på at de kanskje vil bli oppringt? Referanser er det kleineste med hele jobbsøkingsprosessen. Det er skikkelig ekkelt. Jobbintervju og søknad er bedre.
AnonymBruker Skrevet 22. mars 2012 #4 Skrevet 22. mars 2012 Er student og har bl.annet en lærer på høyskolen min som en referanse. Det er et par år siden jeg spurte henne om det var greit og hun sa ja. Nå er det blitt aktuelt for meg å søke på en deltidsjobb. Er det da vanlig å kontakte referansen(e) og gjøre dem oppmerksom på at de kanskje vil bli oppringt? Ja det er vanlig. Bør igrunn være en selvfølge For det første av hensyn til referansepersonene, så de slipper ubehaget ved å bli overrumplet med slike henvendelser helt ut av det blå. For det andre av hensyn til deg selv, sånn at de som sjekker referansen får et best mulig inntrykk. Ikke mye imponerende med "Øøøøh - hvem, sa du? Jaha? Hmmm, veeeeeel.. eheee.."
AnonymBruker Skrevet 22. mars 2012 #5 Skrevet 22. mars 2012 Og hva er greia med å legge ut bilder av kaker man har lagd-og boller... og muffins osv osv??
AnonymBruker Skrevet 22. mars 2012 #6 Skrevet 22. mars 2012 Og hva er greia med å legge ut bilder av kaker man har lagd-og boller... og muffins osv osv?? Feil tråd!! feil tråd!!!!! SORRY!! Skal være i facebook-tråden...........
Gjest Bella111 Skrevet 22. mars 2012 #7 Skrevet 22. mars 2012 jeg ringer alltid til min referanse å prater litt å spørr om det er greit jeg bruker vedkommende som referanse igjen..pleier også å spørre hva vedkommende har tenkt å si om meg så når jeg kommer på intervju så spør de alltid hva referansen kommer til å si å da har jeg ganske god peil på hva som blir sagt om meg . i etter kant pleier jeg og å kontakte referansen å si takk for at han(i mitt tilfelle er det en han) hjalp meg å få jobb..nå har jeg et veldig godt forhold til min referanse siden jeg ofte treffer han til vanlig og..men jeg ville uansett ringt å spurt om det var greit før jeg brukte hvilken som helst referanse.... han jeg bruker som referanse har også sagt til meg at han har fått tlf fra folk(nye evt arbeidsgivere) som har uten å spurt han først om åå være referanse å han har ikke gitt de veldig gode tilbake meldinger da.
AnonymBruker Skrevet 23. mars 2012 #8 Skrevet 23. mars 2012 Hvor mange referanser er det vanlig å ha? Holder det med 2-3 eller er det bedre jo flere man har? Ringer arbeidsgivere vanligvis opp hver eneste referanse man har oppgitt eller bare 1 -2 stk?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå