Gå til innhold

Erfaring med IKEA sofaer?


Fremhevede innlegg

Skrevet

De har så mange fine der, og innen vår prisklasse. MEN, så har jeg hørt noe om at IKEA sofaer ikke er særlig holdbare. :roll: Stemmer dette??

Takknemlig for alle svar! :D

Videoannonse
Annonse
Gjest Adessón
Skrevet

En av sofaene er kjøpt på IKEA. Det var den rimeligste. Klippan tror jeg den heter. Den har vart i flere år. Har ikke merket noe slitasje på den.

Skrevet

Har IKEA-sofaer, husker ikke navnet, men i midtre prissjikt.

Stoppen har holdt bra (4 år), og vi har småbarn som herjer rimelig vilt. Trekket, som kan tas av for å vaskes, har derimot ikke holdt like bra. Fargen har blitt blek, og desverre også litt skjoldet i vask.

Nå var en av grunnene til at vi valgte denne sofaen, nettopp av trekket kunne taes av og byttes ved behov. Ser nok ut som vi snart kjøper nytt trekk. (i ny farge, så "kjennes" det som ny sofa! :lol: )

Skrevet

Noen som har spesielt erfaring med Mysinge sofaen? Synes den er så fin! :-)

Skrevet

Har hatt to sofaer fra IKEA og har ikke vært fornøyd med noen av dem. Det skyldes først og fremst stoffkvaliteten som jeg synes er for dårlig.

Det fine med dem er at de er så pass rimelige at man kan kaste dem med god samvittighet når man er lei. Med småbarn, dyr osv. i huset har jo sofaer en tendens til å bli stygge uansett. Bedre med en flekkete billig sofa enn en dyr flekkete sofa spør du meg...

Og forresten, Mysinge ER stilig!

Skrevet

Har hatt Ikea sofa i snart 7 år (husker ikke navnet), og er kjempefornøyd!!

Dina

Skrevet

Er veldig fornøyd med IKEA sofaen!

Skrevet

Mine foreldre har nå hatt Ikeasofaer i 5 år, og de ser helt nye ut enda de er i bruk hver dag.

Skrevet

To av mine sofaer er fra IKEA. Utskiftbare trekk. Ganske genialt.

Fargen har holdt seg ok i vask, men syns det er litt vannskelig å få trekket til å sitte skikkelig på når det først er tatt av en gang.

Modellen Mysan har jeg derimot ingen erfaring med men mitt inntrykk generelt er at kavliteten på møblene fra IKEA er litt bedre enn sitt rykte :wink:

Skrevet

har en sofa fra 2000, som heter Dalarna, er veldig fornøyd med den, var blant de dyreste sofaene så vidt jeg husker, trekket er ikke avtagbart , men flekkavvisende! MEN jeg har hatt en av de billige sovesofaene deres, husker ikke navnet, men kostet bare et par tusen, den knakk sammen etter kort tid.......Er nok forskjell i kvalitet...sofaen du har lyst på var stilig den!

Skrevet

Jeg har også en sofa fra ikea og man kan skifte trekket, men den holder seg bra den!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...