rosenkål Skrevet 18. mars 2012 #1 Skrevet 18. mars 2012 (endret) Det blir Amsterdam-tur i påsken. Flybillettene er i boks men så gjenstår det hotell. Vi står mellom et som er et stykke unna sentrum(Remco) og et som er nærmere sentrum(EasyHotel) Er det noen som har erfaringer med kollektivtransporten i Amsterdam? Er det lett å finne utav? Jeg vet de har busser og trikker som man kan bruke enten OV-chipcards på eller kjøpe daypass på flere dager. Hvilket ville dere anbefalt om vi tar det hotellet som er et stykke unna sentrum? Hvis det er noen som har andre rimelige og greie hoteller å anbefale er det bare å skrike ut Edit: Vi skal være der i 4 dager, så har sett litt på day tickets på 96 timer til rundt 160kr. Som jeg har skjønt det så er det et engangsbeløp på OV-chipcard på rundt €7 og så fyller man på ønsket beløp, men hvor mye koster det å reise rundt i Amsterdam? Er det en fastpris i bykjernen eller er det antall stopp det går på? Endret 18. mars 2012 av rosenkål
AnonymBruker Skrevet 19. mars 2012 #3 Skrevet 19. mars 2012 Jeg ville bodd her, hvis det er ledig: http://singelhotel.nl/welcome/ Synes beliggenheten er perfekt, ved en fin kanal, rett ved en koselig handlegate og mange puber/kafeer, og så er det ikke så dyrt, heller. Sist jeg bodde der fant jeg gode priser gjennom enellerannen nettside, booking.com? el.l. Og nære sentralstasjonen er et pluss, når man skal komme seg til og fra flyplassen. Kjekt å bo i sentrum, og så slipper man å gjøre seg avhengig av kollektivtransporten. Det er svært god kollektivtransport i Amsterdam, men litt styrete med det nye billettsystemet (spør du meg). Jeg ville valgt et sentralt eller relativt sentralt hotell, og så leid sykler. Hvis dere velger easyhotel, er det også innen fin sykkelavstand til alt dere måtte ønske å se på, selv om det er litt mindre sentralt enn singel hotell eller andre i tilsvarende strøk.
rosenkål Skrevet 19. mars 2012 Forfatter #4 Skrevet 19. mars 2012 Takker for tipset men det lå nok litt over våres prisklasse. Ser ut til at det blir det som ligger et stykke unna, så får vi håpe vi finner utav kollektivtransporten fort.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå