AnonymBruker Skrevet 11. mars 2012 #1 Skrevet 11. mars 2012 Hvordan får man hvite tenner uten at det koster skjorta?
mammamora90 Skrevet 11. mars 2012 #2 Skrevet 11. mars 2012 Hvordan får man hvite tenner uten at det koster skjorta? Det er ikke så veldig mye du kan gjøre utenom å bleke dem, men bleking sliter på emaljen, og du må i såfall være veldig forsiktig med hvilke produkter du bruker, tenker du på å bleke tennene vil jeg dratt til tannlegen, men det kan bli dyrt. Uansett hvordan tennene dine er så bør du høre med en tannlege om han/hun vil anbefale deg bleking eller ikke, kommer veldig ann på hvor slitt emaljen er osv..
Burn Skrevet 11. mars 2012 #3 Skrevet 11. mars 2012 Det enkleste, billigste, og sunneste valget vil være å slutte å innta mat og drikke som misfarger tennene. Eksempler vil være: kaffe, te, rødvin, Cola, bær, saus, og godteri. Disse er kjent som de største synderne. Mitt forslag vil være å generelt utelate alt med høyt fargeinnhold. "Syre er en annen faktor. Syre bløtgjør emaljen, og fargestoffene får bedre feste. Og så er det tannin, eller garvesyre, som også er kjent for å misfarge tennene, fordi stoffet gjør det lettere for fargestoffene å feste seg. Tannin finnes ikke bare i vin, men også blant annet i frukt og te." http://www.dinside.no/833343/dette-misfarger-tennene
Gjest Sundance Skrevet 16. mars 2012 #5 Skrevet 16. mars 2012 har hørt et kjæriingråd med Natron... Ta litt natron på tannbørsten og puss i vei.. Skal visstnok gjøre tennene hvitere. Vet ikke om det sliter på emalje. Jeg prøvde det for en tid tilbake og tennene føltes veldig rene, men smaker skikkelig vondt. Gjorde det kun engang, vet ikke hvor mange ganger eller hvor ofte det må gjøres for å få effekt.
AnonymBruker Skrevet 16. mars 2012 #6 Skrevet 16. mars 2012 Gni de inn med bakepulver Funker som bare det!
AnonymBruker Skrevet 16. mars 2012 #7 Skrevet 16. mars 2012 hvorfor vil du ha hvite tenner? det er ikke naturlig å ha helt kritt hvite tenner, det er noe tull media har kommet opp med! 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå