sologsommer Skrevet 8. mars 2012 #1 Skrevet 8. mars 2012 (endret) Jeg lurer på om det er noen her som har studert eller studerer på Utdanningshuset?? har dere noen gode/dårlige erfaringer? jeg vurderer å studere medisinsk sekretær eller tannlegeassistent, men lurer da på om det er lett å få jobb etterpå, og om hvordan studiet er? jeg er 22 år og vil ikke begynne på videregående igjen for å ta helsesekretær, og jeg er for ung til å begynne på voksenopplæring, så utdanningshuset er det alternativet jeg tenker er best for meg. vil bli ferdig med utdanning så fort som mulig nå. Endret 8. mars 2012 av sologsommer
AnonymBruker Skrevet 8. mars 2012 #2 Skrevet 8. mars 2012 Ja, jeg har tatt medisinsk sekretær på Utdanningshuset. Det er ikke å anbefalle. Sjansen din for å få jobb er minimal. Du får ikke autorisasjon og dermed står du bakerst i køen når det gjelder jobber. Man blir ikke helsesekretær, men medisinsk sekretær og det er en stor forskjell. Jobbmarkedet for helsesekretærer generelt er dårlig, alt for mange utdannede til for få jobber.
sologsommer Skrevet 8. mars 2012 Forfatter #3 Skrevet 8. mars 2012 Ja, jeg har tatt medisinsk sekretær på Utdanningshuset. Det er ikke å anbefalle. Sjansen din for å få jobb er minimal. Du får ikke autorisasjon og dermed står du bakerst i køen når det gjelder jobber. Man blir ikke helsesekretær, men medisinsk sekretær og det er en stor forskjell. Jobbmarkedet for helsesekretærer generelt er dårlig, alt for mange utdannede til for få jobber. er det ingen i klassen din som har fått seg jobb? og du har heller ikke jobb? hvor studerte du forresten?
AnonymBruker Skrevet 8. mars 2012 #4 Skrevet 8. mars 2012 er det ingen i klassen din som har fått seg jobb? og du har heller ikke jobb? hvor studerte du forresten? Nå er det mange år siden jeg var ferdig, så jeg vet ikke hva alle gjør, men noen. Jeg vet at mange har studert andre ting eller fått andre jobber. Noen få har fått skrivestue jobber. Problemet med å ikke ha autorisasjon er at du ikke får gjort noe lab oppgaver, og da er det bare rene sekretær oppgaver igjen. Jeg søkte på masse, også via vikarbyråer. Fikk beskjed om at uten mulighet for laboppgaver så var jeg ikke interessant. Det var nok av søkere som hadde autorisasjon. Jeg gikk i Oslo. Nå er jeg sykepleier. Og det er mange sykepleiere som jobber på legekontor og tar laboppgavene så sekretærene tar bare rene sekretæroppgaver.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå