AnonymBruker Skrevet 7. mars 2012 #1 Skrevet 7. mars 2012 Vet at man må ha et plettfritt rulleblad for å jobbe på selve flyplassen, gjelder dette også for flyvertinner? Har alltid hatt en liten drøm om å bli det, men jeg har en "anmerkning" på rullebladet..
AnonymBruker Skrevet 7. mars 2012 #2 Skrevet 7. mars 2012 Det spørs vel sikkert hva det er for noe... Er det en fartsbot eller har du smuglet heroin? Hehe... Sjekk hjemmesidene til sas, norwegian e.l., står sikkert der. Evt søk på nav (stillingsannonser). 1
AnonymBruker Skrevet 7. mars 2012 #3 Skrevet 7. mars 2012 Finner ingenting om det nemlig.. Det er snakk om noen dager i fengsel pga. råkjøring.
Gjest Spinell Skrevet 7. mars 2012 #4 Skrevet 7. mars 2012 De stillingsutlysningene jeg har sett har anført "plettfri vandel" som krav. De stiller krav om uttømmende politiattest. (Der står alt unntatt forenklede forelegg.)
AnonymBruker Skrevet 7. mars 2012 #5 Skrevet 7. mars 2012 Hum. Det er for strengt når en person ikke kan jobbe lenger fordi vedkommende har sittet noen dager i fengsel. En sak er en person som har vært i fengsel flere ganger, eller en som har vært der i over et halvt år for noe mer alvorlig. At på til handler det jo om at når straffen er avtjent så skal den ikke forfølge en lenger. Det gjør den altså likevel.
Gjest Spinell Skrevet 7. mars 2012 #6 Skrevet 7. mars 2012 (endret) Det finnes regelverk om sikkerhet i luftfarten, og kravet til framlegging av politiattesten hjemles der. Etter hva jeg har forstått er det ikke forbudt å ansette noen som råkjører, da man skal vurdere søkeren helhetlig og utøve skjønn. Man trenger ikke være dårlig cabin crew om man er tatt for råkjøring, men det teller nok sjelden veldig positivt i søknaden. Men som sagt: i utlysningene jeg har sett har det stått plettfri vandel under krav til søker, så det står nok høyt på ønskelista. Endret 7. mars 2012 av Spinell
AnonymBruker Skrevet 7. mars 2012 #7 Skrevet 7. mars 2012 Hva er egentlig plettfri vandel? Jeg måtte ha det til en jobb jeg søkte på. Da var jeg litt nervøs fordi jeg hadde en anmeldelse på meg, men det sto ingenting om det på den. Dette var også en utvidet attest.
AnonymBruker Skrevet 7. mars 2012 #8 Skrevet 7. mars 2012 Rullebladet blir vel uansett slettet etter ti år? Er det lenge siden du satt i fengsel, TS? Jeg ville gjort et forsøk likevel, og vært åpen om fengselsoppholdet fra første stund.
AnonymBruker Skrevet 7. mars 2012 #9 Skrevet 7. mars 2012 Hva er egentlig plettfri vandel? Jeg måtte ha det til en jobb jeg søkte på. Da var jeg litt nervøs fordi jeg hadde en anmeldelse på meg, men det sto ingenting om det på den. Dette var også en utvidet attest. Så lenge du ikke har fått en dom så står det vel ingenting om det på rullebladet.
AnonymBruker Skrevet 7. mars 2012 #10 Skrevet 7. mars 2012 Så lenge du ikke har fått en dom så står det vel ingenting om det på rullebladet. Ja, det er jo mulig. Saken ble henlagt med en gang den kom inn nesten.
AnonymBruker Skrevet 7. mars 2012 #11 Skrevet 7. mars 2012 Rullebladet blir vel uansett slettet etter ti år? Er det lenge siden du satt i fengsel, TS? Jeg ville gjort et forsøk likevel, og vært åpen om fengselsoppholdet fra første stund. Det er bare 2 år siden. Jaja, får vel prøve meg når jeg blir "gammel" da, eller er det kanskje større sjanse for jobb så lenge man er ung? Men vet uansett at de er superstrenge med vandel hos de som skal jobbe på en flyplass. De kan ikke ha noe som helst liksom..
AnonymBruker Skrevet 7. mars 2012 #12 Skrevet 7. mars 2012 Ja, det er jo mulig. Saken ble henlagt med en gang den kom inn nesten. Da kommer det ikke noe som helst på vandelsattest:) Henlagte saker teller ikke..
Gjest Spinell Skrevet 7. mars 2012 #13 Skrevet 7. mars 2012 Hva er egentlig plettfri vandel? Jeg måtte ha det til en jobb jeg søkte på. Da var jeg litt nervøs fordi jeg hadde en anmeldelse på meg, men det sto ingenting om det på den. Dette var også en utvidet attest. På rullebladet står det som man er straffet for. Å være anmeldt betyr ikke at man har gjort noe straffbart. Det tar politiet/rettsapparatet stilling til når de behandler saken. Anmeldt kan jo alle bli, da det finnes tullinger som nærmest har anmeldelser som hobby. Rullebladet blir vel uansett slettet etter ti år? Er det lenge siden du satt i fengsel, TS? Jeg ville gjort et forsøk likevel, og vært åpen om fengselsoppholdet fra første stund. Nei, alt på rullebladet blir ikke slettet, og det kommer an på hva slags rulleblad man ber om. Den utfyllende politiattesten har med alt (unntatt forenklede forelegg, som sagt) uavhengig av når den kriminelle handlingen ble begått.
AnonymBruker Skrevet 7. mars 2012 #14 Skrevet 7. mars 2012 Men vet uansett at de er superstrenge med vandel hos de som skal jobbe på en flyplass. De kan ikke ha noe som helst liksom.. Det er sikkert fordi de er redde for at folk som jobber der skal benytte anledningen til å smugle eller bistå med smugling. Nå tror jeg egentlig ikke at noen med en dom i råkjøring er mer troendes til å la seg overtale til smugling el. enn folk med rent rulleblad. Det betyr ikke at jeg ikke synes råkjøring er en bagatellmessig forbrytelse. Jeg ville kanskje snakket med et av flyselskapene og forhørt meg.
AnonymBruker Skrevet 7. mars 2012 #15 Skrevet 7. mars 2012 Spinell: er du advokat eller noe? Bare lurer...
Gjest Spinell Skrevet 7. mars 2012 #17 Skrevet 7. mars 2012 (endret) Spinell: er du advokat eller noe? Bare lurer... Nope, men jeg er god til å finne svar på ting Og jeg har et plettfritt rulleblad selv om jeg har vært anmeldt til politiet, nettopp av en person som hadde anmeldelser som hobby. Endret 7. mars 2012 av Spinell
AnonymBruker Skrevet 7. mars 2012 #18 Skrevet 7. mars 2012 Grunnen til at de søker etter personer med plettfri vandel er fordi ansatte på flyplassen, da også ansatte ved flyselskap, trenger et adgangskort. Det enkleste er vel enten å ringe og forhøre seg evt. søke jobb og se hva som skjer
AnonymBruker Skrevet 7. mars 2012 #19 Skrevet 7. mars 2012 ABB hadde rent rulleblad. Just sayin'. Hva i alle dager er poenget ditt?
AnonymBruker Skrevet 7. mars 2012 #20 Skrevet 7. mars 2012 Hva i alle dager er poenget ditt? At vi overfokuserer på dette med rulleblad. Onde mennesker kan også ha rene rulleblad. Og gode mennesker kan ha "pletter" på sitt rulleblad. Slik som i TS sitt tilfelle. 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå