Gjest Reza08 Skrevet 27. februar 2012 #1 Skrevet 27. februar 2012 Jeg har ofte stilt meg selv det spørsmålet, hvorfor er alder så viktig i et forhold? Det viktigste må jo være om de trives sammen, og liker hverandre for den de er, ikke sant? Da mener jeg begge veier, både ung dame og eldre mann, og motsatt, altså eldre dame og ung mann. Om karen er 40 og dama er 25, eller om mannen er 20 og dama er 35, hva så? Hvorfor er det blitt en kultur at alle skal være like gamle? Det er jo godt med litt variasjon, så lenge det er innenfor rimelighetens grenser. Hadde vært fint med andre innspill her.
kristine_d Skrevet 27. februar 2012 #2 Skrevet 27. februar 2012 Kjæresten min er 5,5år eldre enn meg, men det gjør ingenting Er 6år mellom pappa og mamma.
florette Skrevet 27. februar 2012 #3 Skrevet 27. februar 2012 Som jeg har skrevet i andre lignende tråder her inne på KG, så mener jeg at alderen har lite å si. Det blir et så stort problem som man selv lager det til. Det viktigste er at man trives og har det bra sammen! At man er på samme sted i livet, og tenker mye av det sammen om fremtiden - feks med tanke på barn. Min kjære er 15 år eldre enn meg, og jeg vil ikke bytte vekk han med noen i hele verden!
Blod Skrevet 27. februar 2012 #4 Skrevet 27. februar 2012 Jeg er så enig. Hva andre synes og mener spiller ingen rolle så lenge paret har det fint. Det er jo hvordan de har det sammen som teller.
KristinL Skrevet 27. februar 2012 #5 Skrevet 27. februar 2012 Jeg syns alderforskjell kommer helt ann på alderen til begge to. Om en på 20 er sammen med ei på 15 feks syns jeg det blir litt feil. Noe anna om de er 20 og 25 feks. 2
Steinar40 Skrevet 27. februar 2012 #6 Skrevet 27. februar 2012 Når det blir for stor aldersforskjell så er som regel ikke folk på samme mentale ståsted i livet. Derfor er det ingenting å anbefale noen.
Blod Skrevet 27. februar 2012 #7 Skrevet 27. februar 2012 Jeg syns alderforskjell kommer helt ann på alderen til begge to. Om en på 20 er sammen med ei på 15 feks syns jeg det blir litt feil. Noe anna om de er 20 og 25 feks. Men det finnes modne 15-åringer og umodne 20-åringer
Gjest Reza08 Skrevet 27. februar 2012 #8 Skrevet 27. februar 2012 Men det finnes modne 15-åringer og umodne 20-åringer Helt enig der, man kan være ganske nære hverandre,selv om man er ung. Man MÅ ikke være nøyaktig helt like i alder
KristinL Skrevet 27. februar 2012 #9 Skrevet 27. februar 2012 Men det finnes modne 15-åringer og umodne 20-åringer Ja, selvfølgelig. Jeg syns bare det blir litt feil siden de er under den seksuelle lavalder..
Blod Skrevet 27. februar 2012 #10 Skrevet 27. februar 2012 Ja, selvfølgelig. Jeg syns bare det blir litt feil siden de er under den seksuelle lavalder.. Men man må ikke ha sex for å være kjærester. Et forhold handler om så mye mer enn sex, og man kan vise kjærligheten på mange andre måter
Gjest Tinkerbell87 Skrevet 28. februar 2012 #11 Skrevet 28. februar 2012 Jeg har tenkt på det med alder en del selv. Det er en flott mann på 34 år som er interessert i et forhold med meg. Han er utrolig herlig, både innvendig og utvendig. Men han ønsker å gifte seg, få barn osv. Jeg er bare 25 år og er ikke helt klar for familie og barn. Jeg er heller ikke ferdig med å oppleve det jeg vil oppleve før evt. barn. Tror faktisk at Steinar40 har rett, man er ikke på samme ståsted i livet når aldersforskjellen er stor. Men det er jo faktisk noen som får det til funke, tror man kommer langt ved å snakke sammen. 1
AnonymBruker Skrevet 28. februar 2012 #12 Skrevet 28. februar 2012 Det viktigste må jo være om de trives sammen, og liker hverandre for den de er, ikke sant? Helt klart. Jeg fyller 27 i år (mann), og tenker lite på alder. Hvis jeg treffer en moden 18-åring som jeg får det til å stemme med, så lar jeg ikke alderen komme i veien. Kan også gå opp noen år, i hvert fall til 30-31. Men damer i alderen 35-40 appellerer ikke så langt Det ideelle er kanskje 23-23 om jeg skulle valgt.
Suzy Skrevet 28. februar 2012 #13 Skrevet 28. februar 2012 I teorien så spiller ikke aldersforskjell noen rolle, men i praksis så er det ulik modenhet, ulike interesser og ikke minst så har man ulik kulturell bagasje når det er endel år mellom to parter i et forhold. En på 30 og en på 50 har kansje ikke så mye å snakke om lenger, når den første spenningen har blitt borte (men de kan selvsagt ha det), den eldste har kanskje et ønske om å binde seg, få barn, mens den yngste vil leve livet osv osv. Selvsagt kan det gå helt fint, men det er faktisk endel ting man kan gjøre lurt i å tenke skikkelig gjennom før man løper linen helt ut. 1
AnonymBruker Skrevet 28. februar 2012 #14 Skrevet 28. februar 2012 Helt klart. Jeg fyller 27 i år (mann), og tenker lite på alder. Hvis jeg treffer en moden 18-åring som jeg får det til å stemme med, så lar jeg ikke alderen komme i veien. Kan også gå opp noen år, i hvert fall til 30-31. Men damer i alderen 35-40 appellerer ikke så langt Det ideelle er kanskje 23-23 om jeg skulle valgt. Det funker å bli sammen med en jente som er 9 år yngre, men ikke med en jente som er 8 år eldre. Du kan jo bare si at du liker yngre jenter Dette ble for dumt! 1
Gjest just words Skrevet 29. februar 2012 #15 Skrevet 29. februar 2012 Jeg har ofte stilt meg selv det spørsmålet, hvorfor er alder så viktig i et forhold? Det viktigste må jo være om de trives sammen, og liker hverandre for den de er, ikke sant? Da mener jeg begge veier, både ung dame og eldre mann, og motsatt, altså eldre dame og ung mann. Om karen er 40 og dama er 25, eller om mannen er 20 og dama er 35, hva så? Hvorfor er det blitt en kultur at alle skal være like gamle? Det er jo godt med litt variasjon, så lenge det er innenfor rimelighetens grenser. Hadde vært fint med andre innspill her. Helt enig.. Og dette med å være på ulike stadier i livet kommer jo helt an på folkene det er snakk om. Og jeg tror folk klarer å finne ut av det selv, uten at andre trenger å påpeke det til stadighet at det kan være forskjell på hvilket stadier en er på i livet. Vet om folk og ser folk titt og ofte jeg føler har et stort eller meget stort aldersspenn i forholdet, og så lenge en har god kjemi, god kommunikasjon og ellers har det godt ilag så tror jeg overhode ikke at alder er en utløser til at det går rett vest mellom mennesker. Og på ulike stadier kan en fint være om en er så å si like gamle. Jeg har i alle fall erfart at kjærligheten ikke handler om årstall, så klinisk er ikke min definisjon på kjærlighet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå