Gjest random Skrevet 24. februar 2012 #1 Skrevet 24. februar 2012 hei jeg tror jeg har fått streptokokker, siden jeg får sånne små hvite prikker i halsen. De er deg sirka 1-2 uker og etter det så detter de ut, og de lukter sykt vondt! Jeg lurte på om det et farlig og om jeg må dra til legen bare for det? plis trenger hjelp!
AnonymBruker Skrevet 24. februar 2012 #2 Skrevet 24. februar 2012 Hei, Det er nok mandelpropper. Du kan prøve å skylle med vanlig munnskyll. Trenger ikke dra til legen. Streptokokkhals gir som regel smerte, svelgvansker og feber.
Gjest Gjest Skrevet 24. februar 2012 #3 Skrevet 24. februar 2012 Hei, Hvis du har streptokokker så får du også kjempe vondt i halsen, feber og føler deg skikkelig syk. Hvis de eneste symptomene er disse hvite proppene i halsen så er det desverre mandelpropper. Sorry, det er noe dritt. Ta en lommelykt å ta en titt på mandlene, mest sannsynligvis så er det groper og hull i de hvor disse proppene formes ( fra mat og andre bakterier i munnen) Et tips er å kutte ut melkeprodukter. Men hvis du syns at det er plagsomt så er det nok lurt å ta en tur til en øre nese hals lege
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå