AnonymBruker Skrevet 16. februar 2012 #1 Skrevet 16. februar 2012 Snart skal jeg i barnedåp, og jeg er singel og 31 år. Høres kanskje ikke så ille ut det, men det er ille når ALLE der på min alder og eldre er gift, av søsken og søskene til svigerinnen min(hun og broren min som skal døpe et barn). Og de som er unge og gift har fått barn. Jeg føler meg bare dumt når jeg må prate med søskene til svigerinnen min er alle er gift og etablert med barn. Og søskene mine har alle giftet seg og er etablerte med barn. For ikke å snakke om alle søskenbarna mine som er på min alder og eldre, de er alle etablert med barn. Jeg vil føle meg TEIT som er den eneste single, som ikke er etablert med noe enda ... studerer fortsatt jeg Itillegg er jeg ikke spesielt pen heller, så da vil jeg gå rundt å føle at de eldre og godt voksne, og de unge voksne ser på meg og tenker "så hun har ikke møtt noen enda, nei, hun har jo ikke utseende med seg." Jaja, jeg er i det minste slank.. Alle er så forbanna lykkelige rundt meg, og jeg føler at jeg aldri vil få oppleve det alle andre opplever på min alder. Ikke at barn er det viktige her, men dette med å i det hele tatt å møte noen. Har vært singel hele livet, jeg ... 2
AnonymBruker Skrevet 16. februar 2012 #3 Skrevet 16. februar 2012 ...se her du; Min lenke Føler jeg ikke blir mer awesome ... da ville vel noen lagt merke til meg også?
AnonymBruker Skrevet 17. februar 2012 #5 Skrevet 17. februar 2012 Skjønner veldig godt hvordan du har det, selv var jeg singel i mange, mange år og fikk føle på kroppen hvordan det var å gå i slike parselskaper der alle var så overmåte "lykkelige". Det beste rådet jeg kan gi deg, er at du må bare prøve å snu tankegangen din, og tenke at det er du som er heldig som skaffer deg en god utdannelse. Det er gull verdt i det lange løp. Og kanskje ikke alt er så rosenrødt hos de andre som du tror? Folk vil gjerne gi inntrykk av at de er så lykkelige, men begynner man å pirke litt på fasaden, så finner man litt av hvert. Og jeg er sikker på at du er overhode ikke stygg. Det finnes en mann der ute for deg også! Du har bare ikke møtt ham ennå. Fatt mot, unge dame, hev hodet, doll deg opp og gå med rak rygg inn i vepsebolet. Ikke tenk så mye på hva de andre tenker. Er man blid og har utstråling så betyr det mest i en slik sammenheng. 1
Gjest Katten. Skrevet 17. februar 2012 #6 Skrevet 17. februar 2012 Jeg kan begynne å følge deg på alt av slike tilstelninger for en liten sum.
AnonymBruker Skrevet 17. februar 2012 #7 Skrevet 17. februar 2012 Jeg skjønner også hvordan du har det! Bli 29 i år, og alt av familie har giftet seg og fått barn - utenom meg og min søster. Jeg har aldri hatt noen kjæreste, og min søster har ikke hatt siden hun var ung. Synes ikke det er noe problem å være alene i det daglige eller sammen med venner (litt savn, naturligvis, men ikke noe jeg bekymrer meg mye over)...men jeg merker det veeeldig i familiesammenkomster. Det er verst for meg! Da blir det veldig tydelig for mine foreldre og meg selv at jeg er alene, at det ikke kommer noen barnebarn (med det første, i hvert fall), og at alle andre har klart det... Stor fra meg!
Sophie-Ann Skrevet 17. februar 2012 #8 Skrevet 17. februar 2012 Jeg har det likedan, alle mine søsken er gift. Er ikke noe særlig i det hele tatt...Kanskje jeg kan leie inn Katten til et bryllupp nå i juni?? hehe
AnonymBruker Skrevet 17. februar 2012 #9 Skrevet 17. februar 2012 Skjønner veldig godt hvordan du har det, selv var jeg singel i mange, mange år og fikk føle på kroppen hvordan det var å gå i slike parselskaper der alle var så overmåte "lykkelige". Det beste rådet jeg kan gi deg, er at du må bare prøve å snu tankegangen din, og tenke at det er du som er heldig som skaffer deg en god utdannelse. Det er gull verdt i det lange løp. Og kanskje ikke alt er så rosenrødt hos de andre som du tror? Folk vil gjerne gi inntrykk av at de er så lykkelige, men begynner man å pirke litt på fasaden, så finner man litt av hvert. Og jeg er sikker på at du er overhode ikke stygg. Det finnes en mann der ute for deg også! Du har bare ikke møtt ham ennå. Fatt mot, unge dame, hev hodet, doll deg opp og gå med rak rygg inn i vepsebolet. Ikke tenk så mye på hva de andre tenker. Er man blid og har utstråling så betyr det mest i en slik sammenheng. Alle de andre har også gode utdannlser, men de ble ferdig tidlig, eller ferdig innen de var 30, mens jeg har vært litt treg der ...
AnonymBruker Skrevet 17. februar 2012 #10 Skrevet 17. februar 2012 Jeg kan begynne å følge deg på alt av slike tilstelninger for en liten sum. Hva slags "sum" er det snakk om da? :gjeiper: 1
Gjest Katten. Skrevet 17. februar 2012 #11 Skrevet 17. februar 2012 Hva slags "sum" er det snakk om da? :gjeiper: Vi kan sikkert bli enig om en form for betaling. Tar dog ferie i juni, Sophie.
Gjest "gjest" Skrevet 17. februar 2012 #13 Skrevet 17. februar 2012 Vel, jeg følte det mye godt likens som deg en vending her, men så begynte jeg å se bak fasadene til mange av de her "lykkelige parene" som tilsa at livene deres ikke var så rosenrøde som de så gjerne vil gi et bilde av utad.
makkapakka Skrevet 18. februar 2012 #14 Skrevet 18. februar 2012 Var singel i mange år og gikk i selskaper der alle var opptatt osv. men syns faktisk det var værre å være i selskap når jeg fikk barn; fikk ikke spise middagen ferdig, da babyen begynte å skrike og skulle ammes, bytte bleie osv eller når han begynte å gå og var "overalt" og kjempet med å finne noen som kunne passe på fordi jeg enten måtte på do eller kaste i meg kake og kaffe.. så de siste årene i slike selskaper har jeg egentlig ikke enset så mye selskap, og misunner de som er single som kan sitte i ro og kose seg.. lykkelig og lykkelig fru blom
Gjest MorAase Skrevet 19. februar 2012 #15 Skrevet 19. februar 2012 Du får harve over en på fylla eller ta en tur til København.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå