AnonymBruker Skrevet 16. februar 2012 #1 Skrevet 16. februar 2012 Hei! Tenkte å lage meg lapskaus i dag ved hjelp av frosne grønnsaker/lapskausblanding. Teller kalorier, og når jeg skriver inn 200 gram av disse grønnsakene, får jeg opp 80 kcal. Stemmer dette? Trodde det så og si ikke var kalorier i grønnskaker, eller tar jeg helt feil nå? Er medlem av Grethe Røede, og det kommer opp som ja-mat, men dog 80 kcal. Ikke at jeg henger meg opp i et så lite kaloriinntak, men ble litt nysgjerrig på kcal i grønnsaker :gjeiper:
AnonymBruker Skrevet 16. februar 2012 #2 Skrevet 16. februar 2012 Hei! Tenkte å lage meg lapskaus i dag ved hjelp av frosne grønnsaker/lapskausblanding. Teller kalorier, og når jeg skriver inn 200 gram av disse grønnsakene, får jeg opp 80 kcal. Stemmer dette? Trodde det så og si ikke var kalorier i grønnskaker, eller tar jeg helt feil nå? Er medlem av Grethe Røede, og det kommer opp som ja-mat, men dog 80 kcal. Ikke at jeg henger meg opp i et så lite kaloriinntak, men ble litt nysgjerrig på kcal i grønnsaker :gjeiper: Det kan du jo finne ut ved å legge inn 10 eller 100 gram av hver enkelt grønnsak Men noen grønnsaker har mer kalorier enn andre. Gulrøtter og poteter har noe mer kalorier enn f.eks. kål, paprika, tomater osv
Pingting Skrevet 16. februar 2012 #3 Skrevet 16. februar 2012 (endret) Når ble 40 kcal pr 100 g MYE!? edit: selvfølgelig er det ja-mat. Det har lite kalorier, særlig i forhold til hvor mange nyttige næringsstoffer du får ut av det. Endret 16. februar 2012 av Pingting 3
isbiten. Skrevet 16. februar 2012 #4 Skrevet 16. februar 2012 Hei! Tenkte å lage meg lapskaus i dag ved hjelp av frosne grønnsaker/lapskausblanding. Teller kalorier, og når jeg skriver inn 200 gram av disse grønnsakene, får jeg opp 80 kcal. Stemmer dette? Trodde det så og si ikke var kalorier i grønnskaker, eller tar jeg helt feil nå? Er medlem av Grethe Røede, og det kommer opp som ja-mat, men dog 80 kcal. Ikke at jeg henger meg opp i et så lite kaloriinntak, men ble litt nysgjerrig på kcal i grønnsaker :gjeiper: Dette stemmer nok. Kommer litt av bla at det er poteter i den. Men fortsatt, det er kun 80 kcal. Mindre enn i en banan, og ganske mye mer mat (synes jeg i alle fall). PEIS PÅ!
AnonymBruker Skrevet 16. februar 2012 #5 Skrevet 16. februar 2012 Du synes 40 kcal per 100 gram er mye? Du kan jo spise en halv kilo grønnsaker og allikevel få i deg mindre kalorier enn en Go'Morgen-yoghurt. Det er ikke mye, og det er noe galt med deg. Selvfølgelig er det kalorier i grønnsaker. Og pass på, det er ikke 0 kalorier i eple og appelsin heller. Men det er FÅ.
Spøkelse Skrevet 16. februar 2012 #6 Skrevet 16. februar 2012 Bekymrer man seg for kaloriene i grønnsaker så bekymrer man seg for feil ting. Det er ikke om du spiser 100 eller 200 gram grønnsaker i middagen din som er hovedproblemet gjennom en dag 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå