AnonymBruker Skrevet 14. februar 2012 #1 Skrevet 14. februar 2012 For det har jeg selvsagt rotet bort... Finnes det en rask vei å finne bevis på nevneverdig. Jeg prøvde meg litt på minid, men fant ikke noe " bevis" der. Jeg har jo vielsesattest, men det sier jo ikke noe at jeg har tatt hans navn.
Celtic Heart Skrevet 14. februar 2012 #2 Skrevet 14. februar 2012 Ring folkeregisteret og du får ny tilsendt derifra.
Eudyptula Skrevet 14. februar 2012 #3 Skrevet 14. februar 2012 (endret) Passkontoret er koblet opp mot folkeregisteret. Du trenger altså ikke ha med noe papir, du får automatisk pass med ditt folkeregistrerte navn. Edit: skrivefeil. Endret 14. februar 2012 av MrsTula
lilljan Skrevet 14. februar 2012 #4 Skrevet 14. februar 2012 Passkontoret er koblet opp mot folkeregisteret. Du trenger altså ikke ha med noe pair, du får automatisk pass med ditt folkeregistrerte navn. Åhh så flott. Da holder det å ta med det gamle passet og event. Annet bevis også får jeg nytt pass?
Eudyptula Skrevet 14. februar 2012 #5 Skrevet 14. februar 2012 Såvidt jeg husker, hadde jeg bare med det gamle passet. Betjenten på passkontoret søkte meg opp i systemet, tok bilde og jeg skrev under. Så fikk jeg nytt pass med nytt navn i posten etter et par dager
Gjest Misteltein Skrevet 14. februar 2012 #6 Skrevet 14. februar 2012 Såvidt jeg husker, hadde jeg bare med det gamle passet. Betjenten på passkontoret søkte meg opp i systemet, tok bilde og jeg skrev under. Så fikk jeg nytt pass med nytt navn i posten etter et par dager Samme her! Gjorde det for ett år siden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå