AnonymBruker Skrevet 11. februar 2012 #1 Skrevet 11. februar 2012 Hei! Jeg har et spm om alderspoeng, må man ha fullført 3 år vgs for å få alderspoeng? Jeg kommer fra litt turbulent bakgrunn og har grunnet dette ikke kunnet fullføre vgs de 2 gangene jeg har prøvd. Jeg går nå på sonans, og er ferdig til våren. Får da generell studiekompetanse. Får jeg alderspoeng kun fra det året jeg ble ferdig med det 3 året mitt? På forhånd takk for svar! )
Drizzt Skrevet 12. februar 2012 #2 Skrevet 12. februar 2012 Hei! Jeg har et spm om alderspoeng, må man ha fullført 3 år vgs for å få alderspoeng? Jeg kommer fra litt turbulent bakgrunn og har grunnet dette ikke kunnet fullføre vgs de 2 gangene jeg har prøvd. Jeg går nå på sonans, og er ferdig til våren. Får da generell studiekompetanse. Får jeg alderspoeng kun fra det året jeg ble ferdig med det 3 året mitt? På forhånd takk for svar! ) Fra SO sine sider: Alderspoeng Det gis 2 poeng for hvert år, maks 8 poeng for fire år. Poengene tildeles automatisk etter fødselsåret. Poengene gis i ordinær kvote, ikke i kvote for førstegangsvitnemål. Alderspoengene blir gitt fra og med det året du fyller 20 år hvis du har 3-årig videregående utdanning fagbrev/svennebrev forkurs for ingeniør- og maritim høgskoleutdanning (teknisk) fagskole Alderspoengene blir gitt fra og med det året du fyller 24 år hvis du skal poengberegnes etter 23/5-regelen søker opptak til deltidsstudier med krav om forpraksis, uansett opptaksgrunnlag
AnonymBruker Skrevet 12. februar 2012 #3 Skrevet 12. februar 2012 Fra SO sine sider: Alderspoeng Det gis 2 poeng for hvert år, maks 8 poeng for fire år. Poengene tildeles automatisk etter fødselsåret. Poengene gis i ordinær kvote, ikke i kvote for førstegangsvitnemål. Alderspoengene blir gitt fra og med det året du fyller 20 år hvis du har 3-årig videregående utdanning fagbrev/svennebrev forkurs for ingeniør- og maritim høgskoleutdanning (teknisk) fagskole Alderspoengene blir gitt fra og med det året du fyller 24 år hvis du skal poengberegnes etter 23/5-regelen søker opptak til deltidsstudier med krav om forpraksis, uansett opptaksgrunnlag Takk for svar! Ja, har sett dette men skjønner ikke om de mener at det er fra og med det året man fullfører VGS? Jeg blir 23 i Juni, og er ferdig med 3 året vgs da. Lurer på om jeg kun vil få alderspoeng for i år?
Drizzt Skrevet 12. februar 2012 #4 Skrevet 12. februar 2012 Takk for svar! Ja, har sett dette men skjønner ikke om de mener at det er fra og med det året man fullfører VGS? Jeg blir 23 i Juni, og er ferdig med 3 året vgs da. Lurer på om jeg kun vil få alderspoeng for i år? Jeg vet ikke hvordan det tolkes. Du må nesten skrive epost til dem og spørre. De pleier å svare i løpet av ca 10 arbeidsdager (iallefall det jeg har opplevd).
AnonymBruker Skrevet 12. februar 2012 #5 Skrevet 12. februar 2012 Svaret finner du på første linje i den linken Drizzt la ut: "Det gis 2 poeng for hvert år, maks 8 poeng for fire år. Poengene tildeles automatisk etter fødselsåret."
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå