AnonymBruker Skrevet 10. februar 2012 #1 Skrevet 10. februar 2012 Hva skjer dersom man får (negativ) - hver dag man bruker EL-testen? Betyr det at man ikke har eggløsning i det hele tatt..?? Eller kan det være at man bare har el annenhver måned eller noe..?
AnonymBruker Skrevet 10. februar 2012 #2 Skrevet 10. februar 2012 Over hvor lang tid har du tatt EL-tester? har du tatt de daglig eller kun fra en ukes tid etter mens?
Athene Skrevet 11. februar 2012 #3 Skrevet 11. februar 2012 Hvis du er usikker på om du har eggløsning hadde jeg begynt med temping (google pernilleinfo) eller bedt legen om en progesteronprøve på syklusdag 23. Eggløsningstestene er ikke like pålitelige for alle. Men skriv gjerne litt om når og hvordan du har tatt testene, så kan vi vurdere om du har gjort noen feil.
mp84 Skrevet 11. februar 2012 #4 Skrevet 11. februar 2012 jeg fikk ikke påvist eggløsning på el strimler - fikk positivt 1 gang bare.. tror jeg.. fryktet at jeg ikke hadde eggløsning eller sjelden eggløsing. Så kjøpte jeg Clearblue Fertilitetsmonitor. Hallelujah! Om det er pga monitoren eller fordi det bare tok tid før jeg fikk eggløsning tilbake det vet jeg ikke... men uansett er det mye lettere å holde styr på syklusen og du slipper å tyde streker/ikke streker. Anbefales.
Stinelin Skrevet 15. februar 2012 #5 Skrevet 15. februar 2012 Jeg hadde aldri positiv EL-test, men plutselig var jeg gravid! Testa hver dag opptil ei uke, men sikkert på helt feil tidspunkt.
Orchideae Skrevet 15. februar 2012 #6 Skrevet 15. februar 2012 Har hørt fra andre her inne at noen har korte topper av det hormoner som måles, og derfor må ta testen på riktig tidspunkt på dagen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå