Arwen Skrevet 6. januar 2004 #1 Skrevet 6. januar 2004 Vet det har blitt snakket om før, men fant ikke noe da jeg søkte. Hvor lenge før bryllupet bestiller dere brudebukett + knapphullsblomster?
@shygirl@ Skrevet 6. januar 2004 #2 Skrevet 6. januar 2004 Vi ringte blomsterbutikken i dag, og de ville gjerne ha bestillingen inne en måned i forveien.... Jeg regner med at vi kommer til å bestille minst et par måneder i forveien... Må jo bare finne ut hvilken bukett jeg skal ha... Har du bestemt deg for hvordan buketten din skal se ut...?
Arwen Skrevet 6. januar 2004 Forfatter #3 Skrevet 6. januar 2004 Ja. Skal ha denne. Venter til etter sommeren med å bestille jeg da.
Grooo Skrevet 6. januar 2004 #4 Skrevet 6. januar 2004 Jeg sa i fra flere måneder i forrveien at vi skulle gifte oss den dagen, og fikk beskjed om at jeg kunne komme innom omlag en måned før den store dagen for å prate om hvordan bukett jeg ville da. De kom til å trenge litt ekstra tid på å bestille blomstene fordi vi giftet oss siste lørdag i fellesferien. Det var ett par blomster hun ville anbefale meg å ikke velge, rett og slett fordi det ikke alltid var så lett å få tak i det slaget da, og hvis de fikk tak i dem kunne det hende de ikke var så friske og fine som vanlig nettopp pga feiren.. Ikke noe problem for meg, kunne uansett ikke tenkt meg de blomstene, og fikk en flott bukket som var slik jeg ville ha!
Arwen Skrevet 6. januar 2004 Forfatter #5 Skrevet 6. januar 2004 Kanskje greit å snakke emd de litt på forhånd ja, tilfelle det er noe de ikke har. Er ganske fleksibel, men er noe i den samme stilen som den jeg linket til jeg kunne tenkt meg.
Augustbrud02 Skrevet 6. januar 2004 #6 Skrevet 6. januar 2004 Vi bestilte våre blomster 1 mnd i forveien av bryllupet, og da hadde vi visst vært ute i god tid. Før det igjen hadde vi sjekket med butikken når vi burde bestille.
Scorpina Skrevet 6. januar 2004 #7 Skrevet 6. januar 2004 Vi bestilte våre blomster 1 mnd i forveien av bryllupet, og da hadde vi visst vært ute i god tid. Før det igjen hadde vi sjekket med butikken når vi burde bestille. 1 mnd??? Ehm...jaha....well, da har jo vi vært ekstreeemt tidlig ute med blomsterbestilling Skal nå ta kontakt med blomsterbutikken i mars/april for å høre om dekoratøren har noen flere gode ideer å komme med. Da burde også kjolen min være rimelig ferdig og vi kan jobbe oss ut fra det *gleder seg masse ja* :D
-ida- Skrevet 6. januar 2004 #8 Skrevet 6. januar 2004 Tenkte jeg skulle si fra til butikken ca 3 mnd i forveien, så får de selv bestemme etter det. Vet jo hvilken butikk jeg skal velge
@shygirl@ Skrevet 6. januar 2004 #9 Skrevet 6. januar 2004 Kjempeflott bukett, Arwen... Jeg har fortsatt ikke funnet drømmebuketten, men leter som bare det for å finne noe som kan ligne....
@shygirl@ Skrevet 7. januar 2004 #10 Skrevet 7. januar 2004 Her er en side med fine brudebuketter, forresten....
Aelwyn Skrevet 7. januar 2004 #12 Skrevet 7. januar 2004 Så kjolen din på en av linkene, det ser ut som vi har valgt samme kjole jo... :o Men den er jo bare sååå nydelig også da. :D Jeg skal riktignok ikke gifte meg før i 2005, men som du ser, jeg er fersk inne her. Greit å kunne lese andres innlegg, for da finner jeg jo ut hvordan jeg skal gjøre ting og tang også.
smile Skrevet 7. januar 2004 #13 Skrevet 7. januar 2004 senest 14 dager før sier de der jeg jobber i blomsterbutikk!!! Men det er i siste liten! En mnd før er fint. Selv bestilte jeg også en mnd før.
Christinamor Skrevet 7. januar 2004 #14 Skrevet 7. januar 2004 Vi giftet oss på St.Hansaften, og jeg ringte dem 10mnd før - noe DE satte pris på, fordi det var en populær dag, og de hadde begrenset med buketter de kunne lage til EN lørdag. Jeg hadde ringt og hørt med forretningen for sikkerhets skyld, i og med at det varierer med tidsfristene rundt om!! Lykke til alle sammen!!
Anki1971 Skrevet 7. januar 2004 #15 Skrevet 7. januar 2004 Ja. Skal ha denne. Venter til etter sommeren med å bestille jeg da. Den var alldeles nydelig Får jeg lov til å spørre hva slags stil du skal ha på kjole?
Arwen Skrevet 7. januar 2004 Forfatter #16 Skrevet 7. januar 2004 Den var alldeles nydelig Får jeg lov til å spørre hva slags stil du skal ha på kjole? Her er kjolen min.
Anki1971 Skrevet 7. januar 2004 #17 Skrevet 7. januar 2004 *snufs* noe så vakkert!! Den kjolen var jo helt utrolig nydelig den og. Ikke altfor dillete men samtidig sååå lekker! :D Kommer jo til å bli den prinsessa du
Arwen Skrevet 7. januar 2004 Forfatter #18 Skrevet 7. januar 2004 *snufs* noe så vakkert!! Den kjolen var jo helt utrolig nydelig den og. Ikke altfor dillete men samtidig sååå lekker! :D Kommer jo til å bli den prinsessa du
Gjest Bjørnsdatter Skrevet 7. januar 2004 #19 Skrevet 7. januar 2004 Hei Bridezillas! Ja, jo før jo bedre, spesielt til populære dager og ferier og sånt. Minst en mnd, helst mer, så er det lettere å gjøre justeringer og finpuss og sånt i forbindelse med spesialbestilling av blomster. De kommer jo langveis fra mange vet dere Du blir kjempefin, Arwen, gleder meg til å se bryllupsbildene!
Arwen Skrevet 7. januar 2004 Forfatter #20 Skrevet 7. januar 2004 Da stikker jeg på butikkrunde to - tre måneder før bryllupet, for å finne ut hvem jeg vil bruke. Takk for tips :D
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå