Rembrandt Skrevet 5. februar 2012 #1 Skrevet 5. februar 2012 Hei, jeg lurer på om dere har lest noen bøker som omhandler selvmord? Jeg lurer på om noen kan fortelle om hvilken av de bøkene var deres favoritt?
Gjest NerdMedSverd Skrevet 5. februar 2012 #2 Skrevet 5. februar 2012 (endret) Selvmordet - Emile Durkheim e: Dette er den eneste boken jeg har lest om temaet, men absolutt interessant bok. Endret 5. februar 2012 av NerdMedSverd
AnonymBruker Skrevet 5. februar 2012 #3 Skrevet 5. februar 2012 Jeg kan anbefale Avtrykk - etterlatte etter selvmord Og Etter selvmordet - veien videre
AnonymBruker Skrevet 5. februar 2012 #4 Skrevet 5. februar 2012 Muleum - erlend loe, morsom og bra The bell jar - sylvia plath, pretensiøs drittbok Veronika vil dø - Paulo Coelho, dårlig The virgin suicides - Jeffrey Eugenides, grei
floony Skrevet 5. februar 2012 #5 Skrevet 5. februar 2012 Er det fiksjon eller fakta du er ute etter? Jeg hadde min særoppgave om selvmord og leste derfor mange bøker - fiksjon - og selv om jeg ikke husker hva de heter den dag i dag husker jeg at jeg fant dem ved å søke "bøker selvmord" på google.
AnonymBruker Skrevet 5. februar 2012 #6 Skrevet 5. februar 2012 Du skriver ikke hvorfor du er interessert i bøker om selvmord. Kanskje skal du kanskje skrive om det, kanskje har du opplevd noe? Her kommer uansett en klem din vei
HedvigR Skrevet 5. februar 2012 #7 Skrevet 5. februar 2012 Akkurat nå kommer jeg bare på en, A Long Way Down av Nick Hornby. Den er mer humoristisk enn alvorlig da, men veldig bra.
AnonymBruker Skrevet 5. februar 2012 #8 Skrevet 5. februar 2012 Muleum av Erlend Loe er en litt morsom bok om selvmord. Tora-trilogien av Herbjøg Wassmo handler ikke om selvmord, men ender i selvmord. Kan sikkert komme med flere tips om du har noen mer konkrete ønsker.
mysticmoo Skrevet 5. februar 2012 #9 Skrevet 5. februar 2012 The bell jar - sylvia plath, pretensiøs drittbok Hør, hør! Hatet den boka. Derimot ser jeg det er mange som har denne blant sine favorittbøker, så kan jo sjekke den ut.
Erotisk Flukt Skrevet 5. februar 2012 #10 Skrevet 5. februar 2012 Kollektivt Selvmord er finsk humor på sitt aller beste og den anbefaler jeg så absolutt. Den er med på å bryte ned noen tabuer og harselerer med selvmord som tema. Velskrevet og god humor. -Domino 3
EnsomKanin Skrevet 6. februar 2012 #11 Skrevet 6. februar 2012 (endret) 13 reasons why- Jay Asher Jomfrudød- Jeffrey Eugenides Her er en svært god link forresten: http://www.librarything.com/tag/suicide edit: kom på en god bok som er humoristisk i tillegg til å være trist; "A Long Way Down"- Nick Hornby. Endret 6. februar 2012 av EnsomKanin
Gjest Badabing Skrevet 6. februar 2012 #12 Skrevet 6. februar 2012 Den eneste jeg kommer på som ikke allerede er nevnt, er Murakamis "Norwegian Wood". Det er ikke hovedtema i boka, men det er av betydning,
mysticmoo Skrevet 6. februar 2012 #13 Skrevet 6. februar 2012 Den eneste jeg kommer på som ikke allerede er nevnt, er Murakamis "Norwegian Wood". Det er ikke hovedtema i boka, men det er av betydning, Selvfølgelig! Nydelig bok. Elsker dialogene - så levende og ekte.
Gjest Lille-pus Skrevet 6. februar 2012 #14 Skrevet 6. februar 2012 Kollektivt Selvmord er finsk humor på sitt aller beste og den anbefaler jeg så absolutt. Den er med på å bryte ned noen tabuer og harselerer med selvmord som tema. Velskrevet og god humor. -Domino Den er verd å lese, opptil flere ganger. Arto Paasilinna - "Kollektivt selvmord" 1
AnonymBruker Skrevet 10. februar 2012 #15 Skrevet 10. februar 2012 Selvfølgelig! Nydelig bok. Elsker dialogene - så levende og ekte. Jeg husker at jeg syntes dialogene var helt utrolig stivbeinte! Moralen er: Tro ikke på anbefalinger/advarsler fra andre med mindre du vet at dere har lignende smak!
Rumle Skrevet 10. februar 2012 #16 Skrevet 10. februar 2012 Muleum - erlend loe, morsom og bra Enig! Kollektivt Selvmord er finsk humor på sitt aller beste og den anbefaler jeg så absolutt. Den er med på å bryte ned noen tabuer og harselerer med selvmord som tema. Velskrevet og god humor. -Domino Denne synes jeg også var veldig morsom og bra skrevet. Svart humor på sitt beste! Av mer alvorlige bøker om temaet må jeg si at Hav av tid av Merethe Morken Andersen rørte meg sterkt da jeg leste den. Vil også anbefale Nåde av Linn Ullmann i samme slengen, selv om den ikke akkurat handler om selvmord. En nydelig og sterk bok.
Snøvott Skrevet 10. februar 2012 #17 Skrevet 10. februar 2012 Da jeg var en deprimert, suicidal tenåring leste jeg "Final exit", og ble veldig skuffet. Verden var ikke like full av idiotsikre, totalt smertefrie selvmordsmetoder som jeg hadde sett for meg.
FruLuna Skrevet 11. februar 2012 #18 Skrevet 11. februar 2012 "Den unge Werthers lidelser" av Goethe er jo en klassiker. Det sies at mange som leste boken tok sitt eget liv etterpå fordi de identifiserte seg med hovedpersonen i boken.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå