Gå til innhold

Jernkvinnen


Anbefalte innlegg

Skrevet

Skal dere se? Har dere sett? Hvordan var den?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Så den på førpremiere på torsdag og må si at jeg ble litt skuffet. Det var alt for mye fokus på Thatcher som dement og hallusinerende, med mange korte, usammenhengende tilbakeblikk fra hele livet hennes. Egentlig var disse små, tilfeldige tilbakeblikkene ganske irriterende, og jeg savnet dybde i filmen. Meryl Streeps fremstilling av Thatcher er derimot fantastisk, men filmen i seg selv fortjener ikke mer enn terningkast 3.

Skrevet

Filmen har jo også tildels fått dårlige kritikker nettopp pga fokuset på alsheimeren.

Skrevet

Fikk sett den i dag, likte den godt. Man kan alltid diskutere om det er etisk riktig å lage en sånn film om en person som fortsatt lever. Men jeg synes de gjorde det veldig bra, sterk kontrast mellom den demente, men fortsatt intelligente eldre damen, og klippene fra hun var en av verdens mektigste. Og flott skuespillerprestasjon av Meryl Streep.

Hvis du vil se en film med nesten garantert fjortisfri sal, så er dette tingen. Var en opplevelse bare det. Ingen mobilprating eller popcornkasting under hele forestillingen :)

Skrevet

gleder meg til å se den. Men jeg kan null engelsk politikk, så jeg har ikke noe forventninger.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...