AnonymBruker Skrevet 4. februar 2012 #1 Skrevet 4. februar 2012 Jeg har et barn som har fått lærlingplass. H*n pendler frem og tilbake fra jobb i dag, men dette blir slitsomt i lengden. Lærestedet ligger ca 7 mil fra foreldrehjemmet og kvalifiserer derfor til borteboerstipend. Vi har startet jakten på hybel, men så kommer spørsmålet: Kan vi sende søknad på stipend nå, eller må vi vente til h*n har undertegnet leiekontrakt? Vet noen om hvor lang tid vi må forvente det tar fra h*n søker og til lånekassen begynner utbetalingene?
ToveM Skrevet 4. februar 2012 #2 Skrevet 4. februar 2012 Men som lærling får de lønn, og tjener sikkert mer enn mange som studerer eller går på trygd. Så spørs om de får noe stipend i tillegg. Sønnen min går første år som lærling og får utbetalt ca 11.000,- pr mnd.Så stiger de vel i lønn hvert halvår.
AnonymBruker Skrevet 4. februar 2012 #3 Skrevet 4. februar 2012 Men som lærling får de lønn, og tjener sikkert mer enn mange som studerer eller går på trygd. Så spørs om de får noe stipend i tillegg. Sønnen min går første år som lærling og får utbetalt ca 11.000,- pr mnd.Så stiger de vel i lønn hvert halvår. TS her. H*n har rett på borteboerstipent. Lånekassen. Spørsmålet mitt var om h*n kan søke nå, eller om det må foreligge en signert leiekontrakt først.
AnonymBruker Skrevet 5. februar 2012 #4 Skrevet 5. februar 2012 Jeg søkte borteboende før jeg fant hybel.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå