Envy Skrevet 4. februar 2012 #1 Skrevet 4. februar 2012 (endret) Å, vræl! Jeg hater å prøve å fikse på sånne dumme duppedingser. Kjøpte meg ny telefon i går, Samsung galaxy sII. Hvordan får jeg facebookbilder på kontaktene mine? Jeg har prøvd å synkronisere kontaktlista med facebook, men da fikk jeg bare inn ALLE mine 300 facebookvenner i tillegg til de kontaktene jeg haddefra før. Så la oss si jeg har kalt en kontakt for Anettemin, på face heter hun f.eks Anette NN. Da kommer BÅDE "Anettemin" og "Anette NN" inn i kontaktlista, og bare den som er feil, altså Anette NN kommer med bilde. Så, jeg sletta alle disse facebook kontaktene da. Jeg trenger jo ikke ha alle de jeg har på face i kontakter på mobilen. Men hvordan får jeg synkronisert EN og EN kontakt, slik at jeg får vedkommendes facebookbilde? Endret 4. februar 2012 av Envy
andy capp Skrevet 5. februar 2012 #2 Skrevet 5. februar 2012 Det er facebookkontaktene som har bilde hos meg. Du kan knytte sammen kontaktene etter at du har synkronisert med facebook. Da kobler du sammen informasjonen fra det du har lagret og det som kommer fra facebook i en kontakt på telefonen. Så sletter du de du ikke vil ha på telefonen av de som kom fra facebook.
Envy Skrevet 5. februar 2012 Forfatter #3 Skrevet 5. februar 2012 Det er facebookkontaktene som har bilde hos meg. Du kan knytte sammen kontaktene etter at du har synkronisert med facebook. Da kobler du sammen informasjonen fra det du har lagret og det som kommer fra facebook i en kontakt på telefonen. Så sletter du de du ikke vil ha på telefonen av de som kom fra facebook. Takk for svar! Da må jeg vel bare gjøre det på den måten Men hvis noen har skrevet inn et nummer på face som er feil, og jeg slår det jeg har lagret på telefonen sammen med fb informasjonen, overstyrer da min lagrede informasjon fb informasjonen?
HeadsVsTails Skrevet 5. februar 2012 #4 Skrevet 5. februar 2012 Takk for svar! Da må jeg vel bare gjøre det på den måten Men hvis noen har skrevet inn et nummer på face som er feil, og jeg slår det jeg har lagret på telefonen sammen med fb informasjonen, overstyrer da min lagrede informasjon fb informasjonen? Nei, det blir lagret som to nummer på samme person, i alle fall det som har skjedd hos meg. Du kan forresten velge å synkronisere bare de som allerede er i kontaktlista di når du logger på facebook.
Envy Skrevet 5. februar 2012 Forfatter #5 Skrevet 5. februar 2012 Nei, det blir lagret som to nummer på samme person, i alle fall det som har skjedd hos meg. Du kan forresten velge å synkronisere bare de som allerede er i kontaktlista di når du logger på facebook. Oppdaget det nå! Men det er ikke alle som blir synkronisert, kan det være fordi de heter noe annet på face, enn på mobilen?
HeadsVsTails Skrevet 6. februar 2012 #6 Skrevet 6. februar 2012 Oppdaget det nå! Men det er ikke alle som blir synkronisert, kan det være fordi de heter noe annet på face, enn på mobilen? Ja, mest sannsynlig. Men når du slår sammen kontaktene, så kan du jo velge nøyaktig hvem du vil slå sammen. Det er ikke bare bare
Envy Skrevet 6. februar 2012 Forfatter #7 Skrevet 6. februar 2012 Ja, mest sannsynlig. Men når du slår sammen kontaktene, så kan du jo velge nøyaktig hvem du vil slå sammen. Det er ikke bare bare Men hvordan får jeg valgt det? Prøvde å endre et par navn til facebooknavnet og synkronisere på nytt, men den skjønner det fremdeles ikke På HTC går det an og gå inn å velge en og en kontakt og linke til facebook, går ikke det an på samsung? Og i såfall, hvordan?
HeadsVsTails Skrevet 6. februar 2012 #8 Skrevet 6. februar 2012 Men hvordan får jeg valgt det? Prøvde å endre et par navn til facebooknavnet og synkronisere på nytt, men den skjønner det fremdeles ikke På HTC går det an og gå inn å velge en og en kontakt og linke til facebook, går ikke det an på samsung? Og i såfall, hvordan? Men får du fb-kontaktene inn på mobilen? Blir det da liggende to kontakter med samme navn, en med fb-bilde og en uten bilde? I så fall går du inn på f.eks. fb-kontakten, velger meny - legg til kontakt - "velg kontakt" Hadde HTC før og husker at det gikk an ja. Tror ikke det går på Samsung, har i alle fall ikke funnet ut hvordan i så fall...
Envy Skrevet 6. februar 2012 Forfatter #9 Skrevet 6. februar 2012 Men får du fb-kontaktene inn på mobilen? Blir det da liggende to kontakter med samme navn, en med fb-bilde og en uten bilde? I så fall går du inn på f.eks. fb-kontakten, velger meny - legg til kontakt - "velg kontakt" Hadde HTC før og husker at det gikk an ja. Tror ikke det går på Samsung, har i alle fall ikke funnet ut hvordan i så fall... Ja, de la seg dobbelt, så jeg slettet alle fb kontaktene før jeg fikk testet det noe mer Nå vil den ikke legge de inn på nytt. Haha, styr!
HeadsVsTails Skrevet 6. februar 2012 #10 Skrevet 6. februar 2012 Ja, de la seg dobbelt, så jeg slettet alle fb kontaktene før jeg fikk testet det noe mer Nå vil den ikke legge de inn på nytt. Haha, styr! He he... Prøv å slett facebook-kontoen fra telefonen via innstillinger - kontoer og synk., og legg den til på nytt. (For alt jeg vet så kan det finnes en enklere løsning )
Envy Skrevet 6. februar 2012 Forfatter #11 Skrevet 6. februar 2012 hmm, ok. får prøve det. Er jo så kjedelig uten bilde på kontaktene!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå