vaniljeglasur Skrevet 28. januar 2012 #1 Skrevet 28. januar 2012 Jeg skal på weekend tur til Paris om ikke så lenge. Hva bør jeg få med meg av attraksjoner? Hvilken steder bør jeg dra? Tenkte litt på disney land. Noen somhar vært der? Hva kan man eventuelt gjøre der?
Gjest fluktstol Skrevet 28. januar 2012 #2 Skrevet 28. januar 2012 Disneyland er bra, men du bør nok sette av minst en hel dag hvis du har tenkt deg dit. Såvidt jeg husker er den delt opp i to parker, og vi fikk bare tid til å besøke en av dem og da var vi der en dag fra det åpnet til det stengte. Vi var der på våren og da var det en del lange køer for å komme inn på selve attraksjonene. Hvis det er første gang du skal til Paris, ville jeg ha prøvd å fått med meg: Eiffeltårnet, Notre Dame-katedralen, Triumfbuen og shoppinggaten Champs Elysées, Sacré Coeur og Montmartre, gå en tur langs Seinen og i Latinerkvarteret.
Lumos Skrevet 29. januar 2012 #3 Skrevet 29. januar 2012 Disneyland var fint husker jeg, men jeg var 12-13 når jeg var der. Vet ikke hvordan det er for voksne. Vi var der om sommeren, og det var grusomt varmt husker jeg. Paraden var artig å se Ellers var det lang ventetid på attraksjonene, minst en time å vente på de fleste. I Paris ellers har jeg sett Sacré Coueur (fantastisk flott der oppe!), Notre Dame (vakker og storslått), Triumfbuen, Champs Elysés, Eiffeltårnet (lang ventetid om sommeren, men vel verdt ventingen når man kommer helt i toppen, super utsikt!), Mona Lisa i Louvre (mye mindre enn jeg trodde, hehe). Vi gikk også en del langs Seinen, det var veldig koselig. Også er det jo et must og bare sitte på en koselig, liten gatekafé å se på folkelivet Vi dro også til Versailes for å se Solkongen sitt slott der. Utrolig spesielt og spennende å ha sett. En helt sinnsykt stor "hage" som man ikke så enden på. Eiendommen i seg selv er jo også veldig flott. Moulin Rouge er også litt artig å ha sett.
MissStiles Skrevet 30. januar 2012 #5 Skrevet 30. januar 2012 Henger meg på denne. Skal til Paris i løpet av våren.
gard Skrevet 31. januar 2012 #6 Skrevet 31. januar 2012 Hei Paris er nydelig og det er masse spennende å se og gjøre der. Her er et reisebrev som jeg har laget etter at kona og jeg var der en uke for noen år siden http://gardkarlsen.com/Paris_France.htm . Men sjekk også dette Google kartet som jeg har laget: http://gardkarlsen.com/paris_france_map.htm . Det viser hvor noen av attraksjonen ligger og du kan klikke på markørene for å få litt mer info. Lykke til med planlegging :-)
NewYorkNewYork Skrevet 31. januar 2012 #7 Skrevet 31. januar 2012 Om du skal en helg til Paris er Disneyland det siste jeg ville brukt tid på. Spis heller frokost i en bakgate på Montmartre før du besøker Sacré Coeur, se på studentene i de smale gatene i Latinerkvarteret, stå i toppen av Triumfbuen og se på trafikken i den gigantiske rundkjøringen om kvelden, dra til La Defence for å shoppe, besøk Notre Dame og så gå bort til Sainte Chapelle etterpå (som er den fineste kirken i Paris selv om den ikke er den mest berømte), se på byen fra toppen av Eiffeltårnet, etc etc. Paris er skap til å vandre rundt i, du går fra en severdighet til den neste. Du finner ok restauranter og kafeer omtrent over alt. Om du skal shoppe så ville jeg sett på litt andre ting en Champs-Elysées. Det er overpriset og ikke spesielt hyggelig der lenger fordi det kommer så mange tiggere inn dit fra forstedene. Men jeg har ikke noen gode tips til hvor jeg ville shopppet siden jeg aldri drar til Paris med det formålet lenger... Dersom du vil bruke tid utenfor Paris, ville jeg (som nevnt av noen andre) dratt til Versailles. Det gir et fascinerende innblikk i dekadensen og luksuses Louis XIV og hoffet hans omga seg med.
vaniljeglasur Skrevet 3. februar 2012 Forfatter #8 Skrevet 3. februar 2012 Takk for svar! Ble litt klokere nå ja
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå