AnonymBruker Skrevet 24. januar 2012 #1 Skrevet 24. januar 2012 Siste mens startet 24.november, noe som tilsier at eggløsning skulle vært 8.des. Er relativt regelmessig (+/-1 dag). Hadde sex 4.desember. Tok test som lyste positivt sent på kvelden 23.desember. Hvilken dato skal jeg bruke for å beregne termin? Det er bare noen få dager til eller fra, men de dagene avgjør om terminen havner i august eller september, som jo er interessant med tanke på barnehageplass. Dessuten liker jeg å lese om nurkets utvilking dag for dag. Noen tips? (Hurra jeg er gravid! ) 1
Møffi Skrevet 24. januar 2012 #3 Skrevet 24. januar 2012 Det er egentlig det samme, etter ordinær ul rundt uke 18 er det den datoen de følger videre uansett... Gratulerer med graviditeten!
*Frida* Skrevet 24. januar 2012 #4 Skrevet 24. januar 2012 Det er egentlig det samme, etter ordinær ul rundt uke 18 er det den datoen de følger videre uansett... Det er vel ikkje det samme at ein har lyst til å halde greie på vekene før UL?! TS: om du ikkje veit nøyaktig når du hadde eggløsning (vha testing el temping) går du ut frå sist mens. Det kjem legen din også til å gjere, fram til ordinær ul. Då får du korrigert termin, men den spår når barnet blir født, ikkje når den blei laga. Ved å bruke terminkalkulator.com får eg opp foreløpig termin på deg den 2. september, og du er 8 veker + 5 dagar i dag. Gratulerer! Og med tanke på barnehageplass får du krysse fingrane for at babyen blir født innan 1. september, uavhengig om termin blir satt fram eller tilbake på UL.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå