Linsi Skrevet 2. januar 2004 #1 Skrevet 2. januar 2004 Da jeg bodde hjemme hos foreldrene mine svarte jeg alltid med etternavnet når jeg tok telefonen. Da jeg ble samboer og vi foreløpig ikke har felles etternavn har jeg sagt bare hallo, eller "hei, det er ....". Finnes det andre ting jeg kan si? Hva sier dere når dere tar telefonen?
Cand alt Skrevet 2. januar 2004 #2 Skrevet 2. januar 2004 Jeg sier hvem jeg er, med mitt fornavn foretrekker at andre også gjør det.
Gjest Chica Skrevet 2. januar 2004 #3 Skrevet 2. januar 2004 Har bare mobil jeg, så da blir det: "Hei, det er Chica". Tar jeg sambos telefon blir det: "XX's telefon, du snakker med Chica"
Gjest Anonymous Skrevet 2. januar 2004 #6 Skrevet 2. januar 2004 Kommer an på hvem det er, egentlig. Enten er det "hei, det er Thalimetiel", "hei", "hallo", "halla". Spørs hvem som ringer.
Arwen Skrevet 2. januar 2004 #7 Skrevet 2. januar 2004 Sier bare hallo. Det er maneg som tulleringer til oss i perioder og de trenger ikke å få vite navnet mitt.
Sandman Skrevet 2. januar 2004 #8 Skrevet 2. januar 2004 Generelt syns jeg at "hallo?" er et uttrykk for litt dårlig folkeskikk... Fast-telefonen hjemme og mobilen svarer jeg med fornavnet mitt, eller hvis nr er lagret, og jeg ser hvem det er, så svarer jeg "hei du", og navnet til vedkommende. På jobben svarer jeg med både for- og etternavn.
aline Skrevet 2. januar 2004 #9 Skrevet 2. januar 2004 stort sett ser jeg jo hvem som ringer, og kjenner vedkommende, da sier jeg enten bare "aline" eller "hei!" De vet hvem de har ringt til, jeg vet hvem som ringer, jeg setter pris på telefonen.... da blir det lett bare hei.
Gjest GreenSky Skrevet 2. januar 2004 #10 Skrevet 2. januar 2004 Men på jobben er det jo noe annet. Da sier jeg f.eks "Det er vakta" eller "Du snakker med vekter" eller noe sånt. Er det vaktselskapet som ringer, sier jeg XXX (vaktnumeret mitt) svarer. Sier sjeldent hele navnet mitt til fremmede mennesker i jobbsammenheng, bruker vaktnummeret i stedet. Mange gærninger der ute!
Gjest Coral Skrevet 2. januar 2004 #11 Skrevet 2. januar 2004 Om jeg kjenner den som ringer blir det ofte bare "hei du" ol, spesielt når det er gode venner jeg snakker ofte med. Ellers svarer jeg med "Hei det er Hanne".
Gjest gjesta Skrevet 2. januar 2004 #12 Skrevet 2. januar 2004 Hjemme: Hei, det er Mie På jobb: firmanavn Mobil: som oftes bare hallo, men det er ikke så mange som ringer meg på mobilen.
Midnattsol Skrevet 2. januar 2004 #14 Skrevet 2. januar 2004 Som regel svarer jeg "Hei, det e ho <navnet mitt>" på privat telefon. På jobben sier jeg "<Firmanavn> du snakka med ho <navner mitt>"
Madison Skrevet 2. januar 2004 #17 Skrevet 2. januar 2004 Hallo det er Madison... eller bare hallo eller hei på moben, ser jo hvem det er. Hos ei venninne en gang svarte hele famen bare "ja?", når man ringte. Ehh koselig
Edie Skrevet 2. januar 2004 #18 Skrevet 2. januar 2004 Har bare mobil Svarer: Hei, det er Aricept hvis jeg ikke vet hvem som ringer Hei xxxx hvis jeg ser hvem som ringer
Gjest Dolphina Skrevet 2. januar 2004 #20 Skrevet 2. januar 2004 Hjemme hos mor sier jeg "etternavnet". På jobb: "Firmanavn", det er "fornavn". Mobil: Hei hvis det er kjente, hei det er *** hvis det er ukjent nr.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå