AnonymBruker Skrevet 19. januar 2012 #1 Skrevet 19. januar 2012 Har aldri lagt merke til dem før, men oppdaget plutselig nå to små områder med mørke hår på hver sin side av overleppa! Jeg var flink og nappet dem ikke. Hva skal jeg egentlig gjøre?
Humla Skrevet 19. januar 2012 #2 Skrevet 19. januar 2012 Har aldri lagt merke til dem før, men oppdaget plutselig nå to små områder med mørke hår på hver sin side av overleppa! Jeg var flink og nappet dem ikke. Hva skal jeg egentlig gjøre? Nappe dem? Vokse dem? Er ikke så mye annet å gjøre om du ikke vil ha de der.. Eventuelt betale for laserfjerning e.l?
AnonymBruker Skrevet 19. januar 2012 #3 Skrevet 19. januar 2012 Jeg har brukt voks, sånne små voksstriper. Gjor det et par ganger, og hårene har ikke kommet tilbake.
AnonymBruker Skrevet 19. januar 2012 #4 Skrevet 19. januar 2012 Så det er ikke slik at om man først begynner, kommer de tilbake 10 ganger verre?
AnonymBruker Skrevet 19. januar 2012 #5 Skrevet 19. januar 2012 Ikke for meg i alle fall, det er sikkert 3-4 år siden jeg vokset (gjorde det noen få ganger, 3-4 kanskje?), og har ikke hatt behov for å gjøre det igjen.
Gjest BabyBlue Skrevet 19. januar 2012 #6 Skrevet 19. januar 2012 Så det er ikke slik at om man først begynner, kommer de tilbake 10 ganger verre? Neeei. Tvert i mot, napping og voksing over tid dreper hårsekkene, noe som igjen reduserer hårvekst =)
AnonymBruker Skrevet 20. januar 2012 #7 Skrevet 20. januar 2012 Så det er ikke slik at om man først begynner, kommer de tilbake 10 ganger verre? Nei, da måtte det jo komme flere hår ut samme "hullet", for det kommer jo ikke automatisk nye hårsekker ved siden av de du napper ut. Eneste problemet er at de hårene du allerede har kan være solbleket. De som vokser ut vil ikke være det. Jeg har ikke opplevd at hårene har blitt tykkere (det var jeg redd for før jeg begynte). Uansett, du har valget: 1. Ikke nappe: Sorte hår 2. Nappe: Ikke sorte hår (de kommer som regel tilbake, men da napper du de bare så fort du ser de. Sjekk hver morgen/kveld med forstørrelsesspeil!) Spring-it / Bellabe er veldig greitt i tillegg til pinsett, da du tar flere hår om gangen, og slipper å stå der kjempelenge og styre på.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå