PenaLena Skrevet 17. januar 2012 #1 Skrevet 17. januar 2012 Jeg skal ta min første tatovering. Jeg vet hva det skal være og hvor. Men jeg er ikke noe flink å verken tegne eller designe. Så lurte på om det var noen kreative sjeler der ute som hadde lyst til å hjelpe meg litt. Jeg vil ha den i korsryggen, og det skal stå: "never regret something that once made you smile". Har søkt litt på nettet for å få noen ideer, men fant ikke noe jeg likte. Og så vil jeg liksom ha en som kun jeg har, på en måte Noen som kunne tenke seg til å hjelpe?
PenaLena Skrevet 17. januar 2012 Forfatter #3 Skrevet 17. januar 2012 *Ikke ta tatovering på korsryggen* Fordi?
Gabbs Skrevet 17. januar 2012 #4 Skrevet 17. januar 2012 http://www.youtube.com/watch?v=47QyEvq4Hss&feature=related
She_Leiva Skrevet 17. januar 2012 #6 Skrevet 17. januar 2012 Tramp stamp! For en unødvendig påstand... Vel, det er ikke veldig lurt å ta tatovering på korsryggen om du har planer om bedøvelse under fremtidig fødsel iallefall. Leger advarer mot dette da det kan bli problematisk og sette epidural. Nå skal vist dette ha blitt slått en myte i nyere tider, men siden det har vert en sak, så vil jeg anbefale å høre med en lege aller først.
AnonymBruker Skrevet 17. januar 2012 #7 Skrevet 17. januar 2012 Jeg nevnte tidligere at det ikke var lurt, det var ikke jeg som sa tramp stamp men jeg er helt enig i det utsagnet. Korsryggstatoveringer er på vei til å bli som 90'tallets Tribal Tattoveringer. De får ett dårlig rykte på seg som strippertatoveringer og populærtatoveringer som blir tatt i syden av dem som egentlig ikke har tenkt så mye over hva de gjør. Det blir litt som at "Du klarer ikke å bestemme deg hva du vil ha, nei da tar du en korsryggstatovering". Og ja, som sett i videoen ovenfor. Tramp stamp, panama city license plate osv
Gjest Regza Skrevet 17. januar 2012 #8 Skrevet 17. januar 2012 Både teksten og plassering får det hele til å bli utrulig tacky. aka tramp stamp. Men! Din kropp, du gjør det du føler passer best for deg.
Neket Skrevet 17. januar 2012 #9 Skrevet 17. januar 2012 Tatovøren hjelper deg med skriftstil og design. Revurder plasseringen-korsryggtatovering er "Jeg er ikke noe særlig bakfra, men du har ihvertfall noe å se på mens du holder på" Tatovøren hjelper deg med plassering også. Hva med feks ribbeina, eller tvunnet rundt håndledd/ankel?
Minya Skrevet 17. januar 2012 #10 Skrevet 17. januar 2012 Leger advarer mot dette da det kan bli problematisk og sette epidural. Nå skal vist dette ha blitt slått en myte i nyere tider, men siden det har vert en sak, så vil jeg anbefale å høre med en lege aller først. Dette stemmer om tatoveringsblekket dekker ryggraden, nærmere bestemt tre-fire virvler i korsryggen (husker ikke numrene på dem) fordi det da kan være umulig å treffe riktig sted. Er tatoveringen "full av hull" og ikke dekker noen av virvlene der, går det bra.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå