Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Føler meg litt dum som ikke skjønner dette helt, men jeg sluttet på p-piller i september, fikk mensen tilbake i oktober. Vi hadde jo sex som vanlig hele tiden, men regner jeg da at fra mens i oktober til mens i november er PP1? Nå som det er januar regner jeg da at PP1 var okt-nov, PP2 var nov-des og PP3 er nå frem til jeg får mensen?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg regner PP pr eggløsning, påviser at eggløsning har skjedd med temping. Så jeg teller ikke med de gangene jeg har mens/blødning uten eggløsning først.

Men mange vet ikke om og når de har eggløsning. Jeg trur derfor det vanlige er å telle pr syklus. Du kan nok begynne å telle fra "syklusen" før første menstruasjon, da du sannsynligvis hadde en eggløsning ca 14 dager før mens.

Dette med PP er ikke akkurat en eksakt vitenskap, så hvordan du teller er egentlig ditt eget valg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...