mamma_mia Skrevet 14. januar 2012 #1 Skrevet 14. januar 2012 Vaskemaskinen vår er faktisk 10 år til høsten..den er av merket Elto og kostet 4500 kr i 2002. Fikk den av mine kjære besteforeldre da jeg flyttet på hybel som 20-åring Vaskemaskinen går som en klokke enda, vi er nå 2 voksne og 2 barn i familien (snart 3) så den blir jo brukt endel. Men hvor lenge kan jeg regne med at den holder?
Moscato Skrevet 14. januar 2012 #2 Skrevet 14. januar 2012 Jeg må nok innrømme at jeg ikke vet, men familiens vaskemaskin har nå også vart i 10 år (tror det er en Elto eller Miele), og vi er/var 2 voksne og 5 barn som har vokst fra å være mellom 2 og 12 år, til å være 12-22. De siste årene har to av oss "barna" flyttet ut, men de er jo fortsatt en familie på 5 der. Mamma går igrunn og venter på at maskina skal knele, og nå i høst trodde hun tiden var kommet. Men neida, det var bare en bagatell som ble løst på et blunk, så den holder vel litt til!
Gjest Mandalas Skrevet 14. januar 2012 #3 Skrevet 14. januar 2012 Vår maskin synger på siste verset nå. Den ble kjøpt i 2004, men har vært med på x antall flyttinger! Nå dunker det veldig i den iblant, og det korte programmet tar over to timer Den har blitt brukt flittig av en husholdning med to voksne og to barn, og kostet nok ca 5000 kr ny. Husker ikke merket akkurat nå, men det er et av de vanlige kjente merkene på hvitevarer.
Cata Skrevet 14. januar 2012 #4 Skrevet 14. januar 2012 Min lengstlevende ble innkjøpt i 1988 og levde til 2005. Det skulle vel bli noe i retning av 17 år? I rettferdighetens navn må jeg trekke fra to års bruk da den sto på lager mens jeg bodde på hybel, så vi er da nede på 15 år reelt sett. Det var en Zanussi kombimaskin (sånn med vask og tørk i samme maskinen).
Gjest MorAase Skrevet 14. januar 2012 #5 Skrevet 14. januar 2012 Til den ryker Varigheten på vaskemaskiner avhenger veldig av dem som bruker den. Brukes den riktig er ti år det minste den skal klare. En Miele skal holde i minst tyve år. Men som sagt, det krever korrekt bruk. Jeg ville uansett begynt nå å legge av penger til en toppmodell fra Miele og få handlet den innen få år. To tre år? Rett og slett fordi nye maskiner vasker renere, bedre, bruker mindre strøm, mindre vann, tørker klærne MYE bedre og sist men ikke minst, lager nesten ikke lyd! Selv ikke på sentrifugering ved 1800 omdreininger per minutt er det noe særlig med lyd fra dem. En kan faktisk stå rett ved siden av, snakke i telefonen og vedkommende i andre enden hører den ikke. Pluss at du hører den som du snakker med. 1
Gjest Cessie Skrevet 15. januar 2012 #6 Skrevet 15. januar 2012 (endret) AEG-en min (jubileumsmodellen fra 1998) holdt i 12 år og var med på to flyttinger. Den var nesten i daglig bruk og vasket mye skittent arbeidstøy (kjeledresser med olje og sand), treningstøy og joggesko. Aldri problemer med den, kun reparert en gang. Min mor hadde en av de svære AEG-maskinene kjøpt i 1970, og den holdt i nesten 25 år. Kjære svigermor har en sånn fremdeles, den har overlevd i en familie med 5 barn siden midt på 70-tallet. Har bare vært et par små reparasjoner på den. Endret 15. januar 2012 av Cessie
Minya Skrevet 15. januar 2012 #7 Skrevet 15. januar 2012 Svært variabelt etter hvilken type du har, når den ble produsert og hvor mange ganger den har blitt flyttet. Min far hadde samme maskin i over tjue år, den var kjøpt på syttitallet og ble sakte men sikkert byttet ut da han flyttet sammen med sin nåværende kone en gang på nittitallet. Husker vi fortsatt brukte den i 98, men da sang den på siste verset. (Begynte plutselig å tømme vann på gulvet i stedet for i utløpslangen)
Gjest Consensio Skrevet 15. januar 2012 #8 Skrevet 15. januar 2012 (endret) Vår forrige maskin holdt i nærmere 20 år. Mamma som hadde den, så arvet jeg den. Den kunne sikkert holdt lengre om vi hadde reparert den, men vi tenkte det var på tide med en ny en. Den nye har holdt i 7 år and still going strong Endret 15. januar 2012 av Consensio
Suzy Skrevet 15. januar 2012 #9 Skrevet 15. januar 2012 Jeg arvet maskina til foreldrene mine når jeg flyttet for meg selv og da var den alt 20 år gammel - brukte den i noen år også fikk eksen den og brukte den til den var omtrent 30 år. Det var en sånn toppmatet AEG med separat sentrifuge
AnonymBruker Skrevet 18. januar 2012 #12 Skrevet 18. januar 2012 Miele har en estimert levetid på 20 (ved 1 vask om dagen).
Minya Skrevet 18. januar 2012 #13 Skrevet 18. januar 2012 Jeg arvet maskina til foreldrene mine når jeg flyttet for meg selv og da var den alt 20 år gammel - brukte den i noen år også fikk eksen den og brukte den til den var omtrent 30 år. Det var en sånn toppmatet AEG med separat sentrifuge Det var sånn pappa hadde XD Den var orange og aluminiumsfarget, grusom å se på, vasket som en gud
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå