Watermelon Skrevet 14. januar 2012 #1 Skrevet 14. januar 2012 Hei, jeg vurderer å be en jente med ut på date. Hvordan bør jeg gå frem? Dette vil bli den første daten, og jeg ønsker ikke gjøre så mye ut av det. Ikke minst har jeg fått inntrykk av at typiske middagsdater kan virke litt skremmende på noen mennesker. Derfor vil jeg ta det litt gradvis i begynnelsen og heller gå videre på en middagsdate om det skulle bli mulighet for en 2. date. Her er hva jeg vurderer å si, men jeg er ikke helt sikker på om jeg blir å si akkurat dette. Det er derfor jeg lager en post om det på KG for høre deres synspunkter om hvordan jeg bør gå frem. Hei, bla bla. Jeg lurte på om du kanskje hadde hatt lyst til å bli med meg å ta en kaffe på ”…” en dag i neste uke? Hvis hun spør hvorfor? Da kommer jeg til å svare at: jeg har fått mange gode inntrykk av deg og ønsker å bli bede kjent med deg. Dette vil ikke koste deg mer 20-30 minutter av livet ditt. Skulle vi ikke ha noen gode kjemi vil det iallefall ikke koste mer 20-30 minutter av livet uansett. "bla bla" er bare det jeg kommer til å begynne å si, og til slutt vil jeg spørre henne ut. 1
Steinar40 Skrevet 14. januar 2012 #3 Skrevet 14. januar 2012 Her er hva jeg vurderer å si, men jeg er ikke helt sikker på om jeg blir å si akkurat dette. Det er derfor jeg lager en post om det på KG for høre deres synspunkter om hvordan jeg bør gå frem. Hei, bla bla. Jeg lurte på om du kanskje hadde hatt lyst til å bli med meg å ta en kaffe på ”…” en dag i neste uke? Hvis hun spør hvorfor? Da kommer jeg til å svare at: jeg har fått mange gode inntrykk av deg og ønsker å bli bede kjent med deg. Dette vil ikke koste deg mer 20-30 minutter av livet ditt. Si ihvertfall ikke: "Dette vil ikke koste deg mer 20-30 minutter av livet ditt." Høres ikke bra ut. 2
AnonymBruker Skrevet 14. januar 2012 #4 Skrevet 14. januar 2012 Go for it! Men ville droppet det med tidsangivelse, eller at det vil bare ta 20-30 minutt av din tid. På meg ville det virket litt sånn, unnskyld at jeg er til. Og det er litt turn-off....Lat som du har selvtillit nok i deg selv, og forvent at jenta blir smigret og liker deg også Lykke til!
AnonymBruker Skrevet 14. januar 2012 #5 Skrevet 14. januar 2012 Enig i å droppe de 20-30 min.. Kleint.
Fysikeren Skrevet 16. januar 2012 #6 Skrevet 16. januar 2012 Si ihvertfall ikke: "Dette vil ikke koste deg mer 20-30 minutter av livet ditt." Høres ikke bra ut. Helt enig, denne må du virkelig styre unna!
Gjest padawan Skrevet 16. januar 2012 #7 Skrevet 16. januar 2012 bare la samtalen komme naturlig av seg selv så går det nok greit. som nevnt tidligere i tråden bør ikke si det med tiden.
Watermelon Skrevet 16. januar 2012 Forfatter #8 Skrevet 16. januar 2012 Ok, jeg får heller la være å si noe om tid og sånt. Tusen takk for tilbakemedlinger Noen andre tips?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå