Alice123 Skrevet 13. januar 2012 #1 Skrevet 13. januar 2012 Jeg "fikk" oppvaskmaskinen til de som bodde i leiligheten min før meg. Jeg vet ikke hva den har blitt brukt til tidligere, men etter resten av leiligheten å dømme, så var de ikke så veldig huslige av seg. Stedet var en svinesti. Jeg vet ikke hvor gammel maskinen er, gjetter på 5-8 år gammel. Det er av et godt merke, men en enkel modell. Oppvasken lukter rart når jeg vasker den. Jeg har tatt ut den "proppen" på bunn som samler opp guffe og rensket den, jeg har kjørt den tom på max temperatur flere ganger og jeg har prøvd sånn JIF maskinrenspulver. Er det noen som har noen gode tips? Føler ikke at serviset mitt blir skikkelig rent når det lukter rart av dem. Er en slags matlukt jeg ikke kan sette fingeren på. Når jeg har satt et glass i maskinen slik at det samler opp vann, så er vannet hvitt og grumsete, skal det være sånn? (har også en kjøkkenvifte som lukter tikka masala når den står på, om noen har tips som ikke går ut på å demontere hele spetakkelet) Tips ønskes!
Gjest Consensio Skrevet 13. januar 2012 #2 Skrevet 13. januar 2012 Min oppvaskmaskin er nesten ny og vasker alt skinnende rent, men fikk likevel hvitaktig/smågrumsete vann når jeg satte inn et glass feil vei så det samlet opp vann så tror set er normalt. Resten kan jeg ikke hjelpe deg med dessverre. Kjøre med eddik (vidundermiddel) og la den få lufte seg skikkelig?
Gjest laurine Skrevet 13. januar 2012 #3 Skrevet 13. januar 2012 Om du har kjørt den tom på max temperatur og brukt maskinrens, kan det være du ikke skyller oppvasken godt nok før du setter den inn. Om du skjønner? skylde tallerknene så rent du kan, legg bestikket i vann med klor(kjempelurt) osv. Kan være mat samler seg opp, og har du ikke filter som takler det kan det lukte.
Alice123 Skrevet 13. januar 2012 Forfatter #4 Skrevet 13. januar 2012 (endret) Alt forhåndsvaskes med varmt vann og zalo, men har ikke hatt bestikk i klorvann. Skal alt bestikk legges i klorvann etter hver gang man bruker det? Hvordan skal eddiken brukes i maskinen? Takk for tips! Godt å høre at det ikke er noe galt med vannet. Har vært stresset for at jeg spiser fra og lager mat i/med ting vasket med skittent vann Endret 13. januar 2012 av Alice123
AnonymBruker Skrevet 13. januar 2012 #5 Skrevet 13. januar 2012 Alt forhåndsvaskes med varmt vann og zalo, men har ikke hatt bestikk i klorvann. Skal alt bestikk legges i klorvann etter hver gang man bruker det? Hvordan skal eddiken brukes i maskinen? Takk for tips! Godt å høre at det ikke er noe galt med vannet. Har vært stresset for at jeg spiser fra og lager mat i/med ting vasket med skittent vann Det vannet som har samlet seg er sikkert bare vann som fortsatt har vaskemiddel i seg som ikke har blitt skyldt bort siden det allerede har lagt seg. Ikke noe verre enn det tror jeg
AnonymBruker Skrevet 13. januar 2012 #6 Skrevet 13. januar 2012 Jeg "fikk" oppvaskmaskinen til de som bodde i leiligheten min før meg. Jeg vet ikke hva den har blitt brukt til tidligere, men etter resten av leiligheten å dømme, så var de ikke så veldig huslige av seg. Stedet var en svinesti. Jeg vet ikke hvor gammel maskinen er, gjetter på 5-8 år gammel. Det er av et godt merke, men en enkel modell. Oppvasken lukter rart når jeg vasker den. Jeg har tatt ut den "proppen" på bunn som samler opp guffe og rensket den, jeg har kjørt den tom på max temperatur flere ganger og jeg har prøvd sånn JIF maskinrenspulver. Er det noen som har noen gode tips? Føler ikke at serviset mitt blir skikkelig rent når det lukter rart av dem. Er en slags matlukt jeg ikke kan sette fingeren på. Når jeg har satt et glass i maskinen slik at det samler opp vann, så er vannet hvitt og grumsete, skal det være sånn? (har også en kjøkkenvifte som lukter tikka masala når den står på, om noen har tips som ikke går ut på å demontere hele spetakkelet) Tips ønskes! du vet grei som går rundt inne i maskinen,som spyler ut vann? Løft den ut,og åpne den(det går) utrolig med fett som setter seg der. Min spylte ikke skikkelig,visteseg at det var erter og maiskorn i hullene. Hele greia er fettete. Kjøkkenvifte lukter om den ikke gjøres ren skikkelig innimellom. Jeg tar ned lokket en pr.g mnd.Vasker i maskinen. så srayer jeg godt med middel oppunder og vasker godt. bruker tørkepapir først. Du kjenner fettlukten oppunder der. Brannfarlig er det også. Oppvaskmaskin gjør du rent med eddik. kvart flaske 7 prosent innimellom gjør susen. Tøm det i,og kjør program. Husk sidene på oppvaskmaskinen,de sidene du ser når du åpner døra. Du ser det ikke om du står foran,men se på de sidene...til de fleste er det mye gammel dritt der.
Alice123 Skrevet 14. januar 2012 Forfatter #7 Skrevet 14. januar 2012 Tusen takk for alle tips! Det var slik da jeg flyytet hit, de før meg var griser, det er ikke meg som har gjort alt så ekkelt.
Rumle Skrevet 14. januar 2012 #8 Skrevet 14. januar 2012 Oppvaskmaskin gjør du rent med eddik. kvart flaske 7 prosent innimellom gjør susen. Tøm det i,og kjør program. Dette må jeg visst ha inn med t-skje; tømmer du det bare i bunnen på maskinen?
Gjest Lille-pus Skrevet 14. januar 2012 #9 Skrevet 14. januar 2012 Det bør ikke spille noen rolle for lukten, men hvordan er vannet der du bor ? Hvis vannet er veldig kalkholdig så "vil" maskinen ha behov for oppvaskmaskinsalt" med jevne mellomrom
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå