Gjest Villanda Skrevet 10. januar 2012 #1 Skrevet 10. januar 2012 Som tittelen tilsier skal jeg kjøpe ny laptop, de har en lei tendens til å leve rimelig kort i mine hender. Problemeet er at jeg blir helt svimmel av å se på ulike modeller og spesifikasjoner, så tenkte kanskje noen her inne har noen gode råd? Jeg ønsker meg følgende: -At den har normalt størrelse (15") - Den bør ha minst 500gig lagring - minst 2gig ram - Kunne spille wow og sims3 og den typen greit, dog ikke nødvendigvis på høyeste oppløsning. - Ikke koste mer enn 5000kr, aller helst ikke mer enn 4000kr. Så er det noen sjelder med mer peiling på pc som kan guide meg i riktig rettning? Eventuelt hvor det er lurest å handle? På forhånd takk!
AnonymBruker Skrevet 10. januar 2012 #2 Skrevet 10. januar 2012 Jeg kan ikke stort om pc, men har hatt et par stk. Jeg vil absolutt ikke anbefale Toshiba eller HP. Acer er den pg som jeg har vært mest fornøyd med Det er dårlig service på Elprice. Elkjøp og Expert kan være dem som er mest behjelpelig.
Zzyzx Skrevet 11. januar 2012 #3 Skrevet 11. januar 2012 Det er dårlig service på Elprice. Det er jo ikke så rart siden de er konkurs. Enkelt søk i prisguiden Her har jeg filtrert på installert minne ( > 2GB ), skjermstørrelse ( 15" ) og pris fra 4000 til 6000. Hvis jeg skal gi et tips til så ville jeg først og framst gått for en som har grafikk fra Nvidia eller AMD (ikke Intel), og ellers er Acer og Asus relativt greie merker for tiden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå