AnonymBruker Skrevet 7. januar 2012 #1 Skrevet 7. januar 2012 Føler meg nesten dårlig som klager, når jeg leser mange av trådene her.. Vi har prøvd i over et halvt år uten hell, og begynner å tenke på kjerringråd (det er jo for tildlig med profesjonell hjelp) Er det noen som har noen gode råd? Har ikke prøvd noe annet enn pute under stumpen, grapefruktjuice og samleie annenhver dag - eller hver dag Har dere kloke damer råd som kan kaaanskje øke sjangsene?
Athene Skrevet 7. januar 2012 #2 Skrevet 7. januar 2012 Det eneste som beviselig virker er å kutte ut røyken og alkoholen, og å holde seg til 1-2 kopper kaffe om dagen. Og å trene regelmessig, og spise sunt med mye grønnsaker og fisk. Du vil finne hundrevis av kjærringråd der ute, og alle har prøvd noe akkurat den syklusen de ble gravide. Men problemet er at lite har bevist effekt. For at noe skal virke må man også vite hva grunnen til at man ikke blir gravid er. Kjærringrådene, og legemidler, virker for ulike problemer. Det nytter lite å øke mengden eggløsningsslim eller gjøre dette tynnere dersom mannen uansett skyter uten ammuniasjon. Det virker ikke å ta midler som stabiliserer syklusen eller forlenger lutefasen dersom du har gode sykluser fra før. Det virker lite å følge rådene som gir økt blodgjennomstrømming til livmoren dersom egget uansett ikke blir befruktet. Og så videre. Mitt svar til alle som har dette spørsmålet er følgende: Dersom man kan bli gravid uten hjelp blir man det etterhvert uansett, så lenge man har sex før eggløsning. Dersom det er fysiske årsaker til at dere ikke blir gravide behøver dere uansett medisinsk hjelp. Ikke kast bort penger, tid og frustrasjon på naturpreparater og tips som uansett ikke gjør noe fra eller til. 1
AnonymBruker Skrevet 7. januar 2012 #3 Skrevet 7. januar 2012 Prøv nattlysolje - i verste fall får du penere hud :gjeiper:
AnonymBruker Skrevet 7. januar 2012 #4 Skrevet 7. januar 2012 TS her Takk for svar! Men nå er vi i den situasjonen av vi gjerne vil bruke både tid og penger på noe som KAN virke. Gjør det ikke det er det jo ingen krise, men kan det hjelpe oss er det jo verdt hver krone Vi gjør "alt" riktig, men får det fortsatt ikke til men nattlysolje har jeg ikke hørt om..! Hvordan bruker man den? og hvor får man kjøpt den? :D
AnonymBruker Skrevet 7. januar 2012 #5 Skrevet 7. januar 2012 Du kan kjøpe kapsler på helsekosten. Det finnes sikkert mer utfyllende informasjon ute på det store internett om du googler litt
AnonymBruker Skrevet 7. januar 2012 #6 Skrevet 7. januar 2012 TS igjen Fant en del info om nattlysolje, men den var veldig nøytral. Var ingen som ville si om det var positivt eller negativt ift å bli gravid :gjeiper: Har du eller noen andre gode erfaringer? Eller andre gode råd som har virket? (skal finne ut mer om nattlysolje, forresten - tusen takk for tipset!! )
AnonymBruker Skrevet 7. januar 2012 #7 Skrevet 7. januar 2012 Her er en annen "suksesshistorie" (i mangel av bedre ord) om nattlysolje: http://forum.snartgravid.com/showthread.php?t=60781 Ellers er vel det beste rådet jeg kan gi å ikke stresse med at du ikke blir gravid, men heller finne en måte å være tilfreds med tilværelsen på, da kan kanskje kroppen tenke at "nå er alt på stell, det passer superbra å bli gravid!"
AnonymBruker Skrevet 7. januar 2012 #8 Skrevet 7. januar 2012 TS igjen. Jeg sluttet å håpe for mange måneder siden, og tenker mer "skjer det så skjer det." Tenker egentlig hver måned at det ikke har skjedd noe (som jo er sant), og bryr meg nesten ikke lenger. Men av og til kommer jo en sår, stikkende følelse - selv om jeg vet at det er ikke unormalt å prøve i over et år! Men selv hvor "likegyldig" jeg er, skader det jo ikke å øke sjangsene Går det langt over ett år, søker vi nok hjelp - men hadde jo vært stas å greid det på egenhånd! :D
SusanneGullet Skrevet 7. januar 2012 #9 Skrevet 7. januar 2012 Har desverre ingen kjerringråd og komme med. Det eneste rådet jeg har er: Vær tolmodig. Etter jeg hadde spontantabort for andre gang tok det nesten 2 år før jeg ble gravid igjen. Og det var veldig frustrende for oss. Men endelig så klaffet det Du vil nok bli gravid, prøv og ikke tenk så mye over det. Poff, så har du en bebbis i magen Lykke til
AnonymBruker Skrevet 7. januar 2012 #10 Skrevet 7. januar 2012 Tusen takk for svar og oppmuntring Tror nok det vil ordne seg selv, men blir jo litt frustrert i perioder Især de gangene man virkelig tror at NÅ! NÅ er det alvor! Men så er det ikke det likevel Men jeg skal prøve nattlysolje (kan vel ikke skade?) Og det er så ubeskrivelig godt å få god oppbacking på at alt ordner seg Så i februar blir det kanskje hurra-melding!
håpefullprøver Skrevet 7. januar 2012 #11 Skrevet 7. januar 2012 Vi fikk det til etter at jeg egentlig hadde gitt opp! Hadde eggløsning og vi hadde sex, men hele tiden tenkte jeg: "Hva er vitsen? Vi får det jo ikke til uansett" Og to uker etter fikk jeg positiv test! Jeg tror det psykiske spiller vanvittig inn, så det kan kanskje hjelpe på å slappe litt mer med tanke på det å bli gravid. Ikke les så mye om "kjerringråd" på nettet og lese om råd for ditt og datt. Jeg brukte ingen andre "hjelpemidler" enn pute under stumpen! Naturen ordner det meste, men det er helt utrolig hvor mye psyken spiller inn i dette tilfellet! Dere må uansett ha lykke til, det kommer nok til å gå helt fint, gjelder bare å ha tålmodighet!
Athene Skrevet 7. januar 2012 #12 Skrevet 7. januar 2012 Prøv nattlysolje - i verste fall får du penere hud :gjeiper: Nattlysolje kan gi økt eggløsningsslim. Det finnes flere midler som også kan øke produksjon av slim, blant annet grapefruktjuice. Har man tilstrekkelig eggløsningsslim av seg selv kan dette i værste fall gjøre det vanskeligere å bli gravid, da for mye seigt slim kan virke mot sin hensikt. Som jeg skrev lengre oppe - det er en fordel å ha en ide om hva som er problemet, og hva metodene man prøver kan hjelpe for, eller så kan naturpreparater og kjærringråd virke mot sin hensikt.
Tulling Skrevet 8. januar 2012 #14 Skrevet 8. januar 2012 Det er tidlig for profesjonell hjelp. Men har du snakket med legen ? Selv om du ikke trenger direkte hjelp nødvendigvis enda kan legen teste og bare se at det ikke er noe galt med deg selv om du ikke har prøvd lenge nok til å få assistanse. Jeg har litt diverse i familien min, og planlegger ikke å bli mor. men jeg ønsker å få utredet om jeg hadde samme skavankene av ren nysgjerrighet. Dette var ikke noe problemt i det heletatt, og jeg fikk sjekket at alt var i orden.
AnonymBruker Skrevet 8. januar 2012 #15 Skrevet 8. januar 2012 Som jeg skrev lengre oppe - det er en fordel å ha en ide om hva som er problemet, og hva metodene man prøver kan hjelpe for, eller så kan naturpreparater og kjærringråd virke mot sin hensikt. Vel, om hun prøver det et par måneder, og det ikke hjelper, så har hun i alle fall eliminert ett problem, og kan konsentrere seg om noe annet.
Athene Skrevet 8. januar 2012 #16 Skrevet 8. januar 2012 Vel, om hun prøver det et par måneder, og det ikke hjelper, så har hun i alle fall eliminert ett problem, og kan konsentrere seg om noe annet. Vil ikke akkurat si at man eliminerer hva problemt er ved å prøve tips og kjærringråd uten bevist effekt, man trenger nok en gynekolog for å finne ut av det. Uansett - jeg forstår godt at man har lyst til å prøve å gjøre ett eller annet. Det føles håpløst å sitte syklus etter syklus å håpe, det ligger i menneskets natur å gjøre noe for å forbedre resultatet. Har vært der selv. Men basert på tre års prøving og feiling, og mye akkumulert kunnskap, vil jeg bare formidle at slike tips/medisiner i værste fall kan gjøre det vanskeligere å bli gravid dersom man forsøker å behandle noe annet enn det som er problemet. 2
AnonymBruker Skrevet 8. januar 2012 #17 Skrevet 8. januar 2012 Vet du om du har EL, TS? Hvis ikke kan det jo være greit åkjøpe sånne EL strips fra billige tester.no Jeg ble gravid etter vi brukte disse. Jeg var nemlig usikker på når og om jeg hadde EL. Med disse fant vi at jeg hadde EL i det minste, og da fikk vi klaff.
AnonymBruker Skrevet 11. januar 2012 #18 Skrevet 11. januar 2012 Føler meg nesten dårlig som klager, når jeg leser mange av trådene her.. Vi har prøvd i over et halvt år uten hell, og begynner å tenke på kjerringråd (det er jo for tildlig med profesjonell hjelp) Er det noen som har noen gode råd? Har ikke prøvd noe annet enn pute under stumpen, grapefruktjuice og samleie annenhver dag - eller hver dag Har dere kloke damer råd som kan kaaanskje øke sjangsene? Jeg har akkurat funnet ut at jeg er gravid og det etter første periode med kjærringråd. Har holdt på ca et halvt år med prøvingen jeg også, men nå etter en måned med kjærringråd satt den Jeg drakk slimløsende hostesaft i dagene før og under eggløsning. Om det er derfor eller tilfeldig vet jeg ikke, men det er jo verdt et forsøk. Lykke til
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå